تلویزیون
سریال «رسم عاشقی» روی آنتن می‌رود + ویدیو

همایون شجریان به شبکه 5 می‌آید

تیتراژ ابتدایی رسم عاشقی را با صدای همایون شجریان در انتهای خبر ببینید

سریال «رسم عاشقی» به کارگردانی سعید سلطانی و با صدای همایون شجریان روی آنتن شبکه 5 می‌رود.

به گزارش فیلم‌نیوز، سریال «رسم عاشقی» نخستین تجربه تیتراژ خوانی «همایون شجریان» است. او برای تیتراژ این سریال تاریخی تصنیف « آتشی بر سینه دارم جاودانی» را خوانده است.

همایون شجریان در حالی این تیتراژ را خواند که فقط دوسال از انتشار اولین آلبوم مستقلش با نام « نسیم وصل» می‌گذشت. او در سال 1384 تیتراژ سریال « رسم عاشقی» را خواند . این سریال در واقع اولین و آخرین کار تلویزیونی همایون شجریان است و بعد از آن او با هیچ کدام از پروژه‌های تلویزیونی همکاری نکرد.

شجریان بعد از رسم عاشقی ، تیتراژ فیلم «شهر آشوب» به کارگردانی زنده یاد یدالله صمدی را خواند. «یک گزارش واقعی»، «آرایش غلیظ»، «رگ خواب» ، « شعله ور» دیگر فیلم‌هایی است که در تیتراژ خود از صدای همایون شجریان بهره برده‌اند.

او در سال 1399 سه قطعه برای سریال شبکه خانگی « میخواهم زنده بمانم» خواند که هر سه قطعه را در کنسرت‌های اخیرش اجرا کرد. آخرین تجربه او در عرصه تیتراژ خوانی سریال « جیران» است که هفته گذشته پخش آن متوقف شد.

سریال «رسم عاشقی» قرار است از سه شنبه یازدهم مرداد روی آنتن شبکه پنج برود. این سریال محصول سال 1384 است که برای پخش در ماه رمضان تولید شد. رسم عاشقی را سعید سلطانی کارگردانی کرده و نقش نخست آن سروش صحت است که در آن ایفاگر نقش یک جاهل دوران پهلوی است. زنده یاد محمد علی کشاورز، لاله اسکندری، احمد مهرانفر، افسانه پاک رو و… دیگر بازیگران این سریال هستند.

فیلمنامه «رسم عاشقی» را سید سعید رحمانی به نگارش درآورده است.

فیلم‌نیوز

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید