سینمای ایران
ماجراهای «شیشلیک» ادامه دارد

سهرابی : می‌توانیم جلوی فیلم دارای پروانه را بگیریم / مهدویان : پس ما سر کار هستیم

روح الله سهرابی در پاسخ به انتقاد محمد حسین مهدویان که گفته بود چرا فیلم شیشلیک با وجود داشتن پروانه نمایش ، اکران نمی‌شود، چند خطی نوشت و اعلام کرد:« قانون به معاونت سینمایی این اجازه را داده که می‌تواند جلوی فیلم دارای پروانه نمایش را بگیرد.»، مهدویان هم بلافاصله در واکنش به این اظهار نظر نوشت :« پس ما همه سرکاریم.»

به گزارش فیلم‌نیوز، روز دوشنبه سی ام خرداد ماه محمد حسین مهدویان در پستی که در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد به انتقاد از سازمان سینمایی پرداخت و خطاب به مدیر کل اداره نظارت بر عرضه و نمایش فیلم نوشت : «چرا به فیلم شیشلیک که پروانه نمایش دارد اجازه اکران نمی‌دهید.»

روح الله سهرابی مدیر کل اداره نظارت بر عرضه و نمایش فیلم بعد از دو روز به این انتقاد مهدویان واکنش نشان داد و در یادداشتی خطاب به او نوشت :«این درست است که پروانه نمایش فیلم‌ها توسط سازمان سینمایی صادر می‌شود ، اما نباید فراموش کرد در همان کتاب قانون که مجوز فیلم‌ها بر اساس آن صادر می‌شود در «آیین نامه نظارت بر نمایش فیلم،اسلاید، ویدیو و صدور پروانه نمایش آنها تصریح دارد : معاونت سینمایی می‌تواند بنا به ضرورت سیاسی و فرهنگی از نمایش فیلمی که دارای پروانه نمایش است جلوگیری نموده و پس از رفع موانع مجددا اجازه پروانه نمایش صادر نماید.»

سهرابی در انتهای یادداشتش کنایه ای به مهدویان زده و نوشته اش را اینطور به پایان رسانده است :«این پست جهت آگاه سازی دوستانی بود که از عدم اکران فیلمی که پروانه نمایش دارد گله کرده بودند اما معنی‌اش این نیست که از تمام تلاش خود برای حل و فصل مشکلات نمایش فیلم‌ها بهره گیری نشود.»

دقایقی بعد از انتشار این پست، محمد حسین مهدویان در صفحه شخصی خود پاسخ تند و تیزی به سهرابی داد و خطاب به او نوشت :« پس ما همه سرکار هستیم.» . در متن مهدویان آمده است:«آقای سهرابی به سخنانتان کمی فکر کنید، این حرف شما یعنی پروانه نمایش یک فیلم سینمایی یک قطعه کاغذ بی‌ارزش است. یعنی گرفتن پروانه نمایش ضامن اکران فیلم نیست. یعنی همه ماها که ماه‌ها با شوراهای شما سر و کله می‌زنیم ، اصلاحیه می‌گیریم و اعمال می‌کنیم.سرکاریم. یعنی اگر ما همه ضوابط و قوانین را هم رعایت کنیم باز هم شما هر وقت هر کاری دلتان خواست می‌توانید بکنید. یعنی عمر و سرمایه ما بازیچه شماست. راستی اگر اسناد صادره تا این حد بی‌ارزش هستندچرا بساط این شوراها را جمع نمی‌کنید. دعا کنید خدا از سر تقصیراتتان بگذرد که اینگونه زخم می‌زنید و بر زخمی که می‌زنید دوباره نمک می‌پاشید.»

شیشلیک ششمین فیلم محمدحسین مهدویان است که نخستین بار در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. این فیلم در ژانر کمدی انتقادی با فیلمنامه‌ای از امیر مهدی ژوله تولید شده است. رضا عطاران، پژمان جمشیدی، ژاله صامتی، عباس جمشیدی فر، مه‌لقا باقری و جمشید هاشم‌پور در این فیلم بازی دارند.شیشلیک قرار بود نوروز ۱۴۰۱ اکران شود که به آن مجوز نمایش داده نشد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید