چهلمین جشنواره فیلم فجر
هادی حجازی‌فر، کارگردان و بازیگر فیلم «موقعیت مهدی»:

نسخه سینمایی این کار شباهتی به نسخه سریالی آن ندارد

به گزارش فیلم نیوز، هادی حجازی‌فر، کارگردان و بازیگر «موقعیت مهدی» با تاکید بر اینکه از ابتدا مبنا بر ساخت نسخه سینمایی بوده، در نشست رسانه‌ای فیلم مطرح کرد: «من بنا نداشتم که چکیده سریال را تبدیل به نسخه سینمایی کنم. بسیاری از سکانس‌های فیلم فقط برای نسخه سینمایی اجرا شده و برای سریال یک اجرای دیگری شکل گرفته است. بنابراین سریال هیچ ارتباطی به نسخه سینمایی ندارد، طبعا موضوع به آقا مهدی و آقا حمید و لشکر عاشورا مربوط است، ولی حتی جنس دکوپاژ هم متفاوت با فیلم است.»

او در ادامه تاکید کرد: «ما نزدیک به دوسال است درگیر این کار هستیم. ۱۲ بار کار متوقف شد اما همه بچه‌ها پای آن ماندند. این فیلم ابتدا برای بازی به من پیشنهاد شد. اما من گفتم که این نقش را برای هیچ کس بازی نمی‌کنم مگر آنکه خودم کار را بسازم، چون خودم دوست داشتم آن را جلوی دوربین ببرم.»

کارگردان «موقعیت مهدی» در مورد میزان بودجه‌ این فیلم گفت: «کل قراردادی که ما برای ساخت سریال و سینمایی در اختیار داشتیم، ۳۰ میلیارد تومان بود که ۱۰ میلیارد از آن هزینه‌ی ادوات جنگی، کرایه و سرباز شد. جزیره خیبر را که در فیلم می‌بینید کاملا بازسازی کردیم و هزینه‌ کارهای عمرانی بسیار بالا بود. خب چرا نباید این کار ساخته شود؟! اتفاقا ساخت چنین کارهایی لازم است تا بیداری برای تصمیم گیرندگان مملکت اتفاق بیفتد. ما حتی یک ریال از این بودجه را هم اسراف نکردیم.»

حجازی فر در خصوص شیوه تبلیغات این فیلم در طول برگزاری جشنواره فجر، توضیح داد: «از ابتدا تصمیم داشتیم که تنها در حد تیزر و پوستر کار را تبلیغ کنیم، چون اسم مهدی باکری در این فیلم بود، تصمیم ما طرح‌ریزی محدودیت‌ها در بخش تبلیغات بود. اما در سال‌های آینده اگر با فیلم دیگری حضور پیدا کنم حتما برایش تبلیغ خواهم کرد.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید