چهلمین جشنواره فیلم فجرسینمای ایران
معرفی فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فجر

«مردن در آب مطهر»

«مردن در آب مطهر» / بخش سودای سیمرغ
.
نویسنده و کارگردان: نوید محمودی
تهیه کننده: جمشید محمودی
بازیگران: علی شادمان، ندا جبرئیلی، متین حیدرنیا، صدف عسگری، سوگل خلیق، علی رضا آرا، امیررضا رنجبران
.
درباره فیلم
برادران محمودی با عاشقانه‌ «چند متر مکعب عشق» وارد مسیر حرفه‌ای فیلمسازی شدند. اولین بار با این فیلم به جشنواره آمدند و موفق به کسب سیمرغ بهترین فیلم و کارگردانی در بخش نگاه نو‌ شدند. اما پس از ساخت چند فیلم و فعالیت همزمان در تلویزیون، تابستان امسال جدیدترین فیلم خود را با نام «مردن در آب مطهر» مقابل دوربین بردند. علی شادمان، متین حیدرنیا و ندا جبرئیلی بازیگران شناخته شده این فیلم هستند که در ساخته جدید برداران محمودی بازی می‌کنند.
حاشیه
‏‎مهاجرت این بار هم مضمون فیلم جدید دو برادر فیلمساز است که در ادامه ساخته‌های قبلی درباره‌ی افغان‌ها قرار دارد. شرایط پذیرفته شدن چند جوان مهاجر در اروپا، یکی از نکات مهم فیلم است که نگاه دغدغه مند محمودی‌ها، برای قشر جوان می‌تواند جذاب و تاثیر گذار باشد. شخصیت اصلی فیلم جوان مسلمانی است که برای مهاجرت در اروپا باید مسیحی شود و این اتفاق در ادامه قصه، او را با چالش‌ها و تناقض‌های زیادی مواجه خواهد کرد. ‏‎نوید محمودی کارگردان فیلم نیز چند روز پیش و در شرایطی که تعدادی هنرمندان از حضورشان در جشنواره فجر انصراف ‌داده بودند، از تاثیر انکار ناپذیر جشنواره فجر روی سرنوشت فیلم‌ها صحبت کرده بود.
شانس موفقیت
‏‎علی شادمان از بازیگران جوان موفقی است که همزمان با حضور در سینما به فعالیت ‌های تئاتری هم ادامه می‌دهد. او که این روزها فیلم «جان دار» را روی پرده دارد، ایفاگر یکی از چند جوان فیلم «مردن در آب مطهر» است و شانس خوبی برای دیده شدن دارد. همچنین قصه و چالش‌های دراماتیک آن می تواند با توجه منتقدان و داوران جشنواره فجر همراه باشد.
فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید