چهلمین جشنواره فیلم فجر
معرفی فیلم های راه یافته به چهلمین جشنواره فیلم فجر

بی مادر

فیلم «بی مادر» به کارگردانی سید مرتضی فاطمی و تهیه کنندگی محمدرضا مصباح و علی اوجی ساخته شده است‌. این فیلم در بخش مسابقه چهلمین جشنواره فجر به نمایش درخواهد آمد.

درباره کارگردان
«بی مادر» نخستین ساخته سینمایی مرتضی فاطمی است. فاطمی متولد ۱۳۶۲ و از کارگردان های جوان این دوره از جشنواره فجر است. او فعالیتش را با روزنامه نگاری شروع کرد و در کنار فعالیت های رسانه ای، وارد عرصه مستند سازی شد و بعدها تهیه کنندگی سریال های «هوش سیاه ۲» و «شرایط خاص» را بر عهده گرفت. اجرای برنامه «اختیاریه» از دیگر تجربه های موفق فاطمی است.

ترکیب بازیگران
امیر آقایی، میترا حجار، پژمان جمشیدی و پردیس پورعابدینی، علی اوجی، سارا محمدی، بیتا عزیزاوقلی، شیرین ضابطیان، فاطمه میرزایی گروه بازیگران «بی مادر» را تشکیل می دهند.

داستان فیلم
داستان فیلم «بی‌ مادر» درباره زندگی آرام یک زوج است که با پا فشاری یکی از آن‌ها روی تصمیم‌اش، ناخواسته وارد آزمایش‌ها و دو راهی‌ها و مخاطرات اخلاقی می‌شود. در خلاصه داستان منتشرشده فیلم آمده: انسان چیزی را به دست نمی ‌آورد مگر اینکه چیزهایی را از دست بدهد و هر تصمیمی بهایی دارد که باید پرداخته شود . . .

عوامل
مدیر فیلمبرداری: مسعود سلامی، تدوین: محمد نجاریان، طراح صحنه: سهیل دانش اشراقی، طراح گریم: محمود دهقانی، صدابردار: بابک اردلان، طراح لباس: گلناز گلشن، مدیرتولید: محمد حیدرقلی، برنامه ‌ریز و دستیار کارگردان: روزبه سجادی حسینی، منشی صحنه: محسن بهاری، عکاس: مریم رضوی

سابقه عوامل و پیش بینی در فجر چهلم
در گروه بازیگران پژمان جمشیدی و پردیس پورعابدینی از شانس بالایی برای دیده شدن برخوردارند. جمشیدی در سال های اخیر بازی اش در جشنواره مورد توجه قرار گرفته و پورعابدینی هم پس از موفقیت در سریال «آقازاده»، حالا در نقش اصلی یک فیلم سینمایی مورد قضاوت قرار می گیرد. در پشت صحنه فیلم نیز مسعود سلامی، محمد نجاریان و سهیل دانش سابقه نامزدی و دریافت سیمرغ بلورین را در کارنامه خودشان دارند.

یک دیالوگ از فیلم
هیچ زخمی شبیه هیچ زخم دیگه ای نیست. بعضی از زخم ها درد بی درمونن …

طرح از: شهاب جعفرنژاد

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید