چهلمین جشنواره فیلم فجر
معرفی فیلم‌های راه یافته به چهلمین جشنواره فجر

برف آخر

«برف آخر»

کارگردان: امیرحسین عسگری
نویسندگان: امیرحسین عسگری، امیرمحمد عبدی، سید حسن حسینی
تهیه کننده: حسن مصطفوی

درباره کارگردان
فیلم سینمایی «برف آخر» دومین ساخته سینمایی امیرحسین عسگری پس از فیلم «بدون مرز» است. «بدون مرز» سال ۹۳ ساخته شد و در فستیوال های بین المللی زیادی شرکت کرد و موفق به کسب جوایز مهمی از جمله بهترین فیلم آسیایی توکیو شد. «برف آخر» با سرمایه گذاری احسان علیخانی و حسن مصطفوی زمستان پارسال جلوی دوربین رفت.

ترکیب بازیگران
امین حیایی، لادن مستوفی و مجید صالحی گروه بازیگران «برف آخر» را تشکیل می دهند.

داستان فیلم
داستان «برف آخر» در مورد مردی به نام یوسف است که دامپزشک و رئیس اداره دامپزشکی در شهری کوچک است. فیلم قصه روزمرگی‌های یوسف است که در اثر حادثه‌ای درگیر مشکلات پیچیده‌ای می شود.

عوامل
مدیر فیلمبرداری: آرمان فیاض، تدوین: اسماعیل علیزاده، طراح صحنه و لباس: علی نصیری نیا، طراح گریم: امید گلزاده، صدابردار: امیر حاتمی، صداگذاری و ترکیب صدا: علیرضا علویان، موسیقی: مسعود سخاوت دوست، مدیرتولید: علی بهرمند، برنامه ‌ریز: لاله مستوفی، منشی صحنه: شیما باقری، عکاس: حسن شجاعی، مشاور پروژه: احسان علیخانی، محصول موسسه فرهنگی هنری رسانه کهن وانیا

سابقه عوامل و پیش بینی در فجر چهلم
امین حیایی و مجید صالحی که نقش های اصلی فیلم را بازی می کنند شانس بالایی برای درخشش در جشنواره امسال دارند. حیایی تاکنون هفت بار نامزد سیمرغ بلورین شده و در سال های اخیر بازی هایش به شدت مورد توجه قرار گرفته است. مجید صالحی هم طی سالیان اخیر نشان داده علاوه بر حضور در فیلم های کمدی، استعداد بسیار خوبی در نقش های جدی دارد و پیش بینی می شود این اتفاق در «برف آخر» هم تکرار شود. علیرضا علویان، مسعود سخاوت دوست و اسماعیل علیزاده نیز پیش از این نامزد و برنده سیمرغ بلورین از جشنواره فجر شده اند.

یک دیالوگ از فیلم
نگفتن همون دروغ گفتنه، ولی خیلی کثیف تر . . .

طرح: شهاب جعفرنژاد

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید