نمایش خانگی
نامه رئیس ساترا به رئیس صداوسیما برای جلوگیری از انتشار سریال‌های بدون مجوز

یارگیری ساترا برای قلع و قمع پلتفرم‌ها

رئیس ساترا نسبت به پخش بدون مجوز سریال‌ها از پلتفرم‌ها واکنش جدی نشان داده و در نامه‌ای به رئیس صداوسیما اقداماتی را در 12 بند در خصوص برخورد بازدارنده با این تخلفات منتشر کرده است.

به گزارش فیلم‌نیوز، سعید مقیسه، رئیس ساترا برای پیمان جبلی، رئیس صداوسیما نامه‌ای فرستاده و اعلام کرده که پیرو مصوبه شورای فضای مجازی صداوسیما در خصوص برخورد بازدارنده یا تخلفات رسانه‌های صوت‌وتصویر فراگیر در فضای مجازی، خصوصا پلتفرم‌های موثر، باید اقداماتی در 12 بند در دستور اجرا قرار بگیرد.

طبق بندهای نامه سعید مقیسه، اقداماتی مانند تعیین ضرب‌العجل یک هفته‌ای برای تمکین به قانون و مقررات ساترا و توقف اقدامات متخلفانه، صدور نامه تعلیق مجوز، نامه به دادستان برای فیلتر پلتفرم، طرح شکایت در دادسرای فرهنگ و رسانه و جرایم یارانه‌ای، ارسال نامه به سازمان‌های ذیربط برای عدم همکاری با پلتفرم مورد نظر، ارسال نامه به وزارت ارتباطات برای عدم خدمت‌رسانی در دیتاسنترها، نامه به اداره بازرگانی صداوسیما برای جلوگیری از پخش تبلیغات آنها و … دیده می‌شود.

براساس بندهای اعلام شده در این نامه، طوری برنامه‌ریزی شده است که این پلتفرم‌ها علاوه بر ساترا، مجبور به پاسخگویی به مجموعه‌ای گسترده از سازمان‌ها باشند. درواقع ساترا دستگاه‌های مختلف را موظف به همکاری و ایستادن مقابل پلتفرم‌ها کرده است.

نکته قابل توجه اینجاست که طبق بند 11 این نامه، سازمان بازرسی مامور نظارت بر عملکرد دستگاه‌های مرتبط و بررسی حسن جریان امور و اجرای صحیح قانون خواهد شد و همچنین طبق بند 12، دستگاه‌هایی که با ترک فعل و فرصت‌سوزی، برای رعایت قانون همکاری نکنند، نامشان جهت تنویر افکار عمومی در رسانه‌ها منتشر خواهد شد.

فیلم‌نیوز

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید