تلویزیون
در جریان یک گفت وگو مطرح شد

کارن همایونفر : داوران «عصر جدید» باید تغییر می‌کردند

کارن همایونفر که در فصل سوم عصر جدید به جمع داوران این مسابقه اضافه شد معتقد است که تغییرات انجام شده در ترکیب هیات داوران این مسابقه ضروری و لازم بوده است.

به گزارش فیلم‌نیوز، کارن همایونفر یکی از سه داوری است که در فصل سوم «عصر جدید» به این مسابقه استعداد یابی اضافه و به نوعی جایگزین «آریا عظیمی نژاد» در ترکیب هیات داوران شد. او در گفت وگویی که به تازگی با ایرنا انجام داده اعلام کرده که عصرجدید نیازمند این تغییر و تحول بوده و داوری این برنامه باید در فصل سوم رویکردی متفاوت به خود می‌گرفت. همایونفر در این مصاحبه در خصوص کلیات فصل سوم هم نکاتی را عنوان کرده که در ادامه گزیده‌ای از حرف‌های او را می‌خوانید.

♦ منی که از مصاحبه کردن و در کل تصویر فراری هستم چطور شد که آمدم، به خاطر احسان علیخانی بود و اینکه او به شدت فرد کاربلد و با شخصیتی در این حوزه است. تا جایی که کمتر از ۲۴ ساعت حضورم در عصر جدید قطعی شد و آمدم. بدون تصمیم گیری قبلی؛ وقتی با من تماس گرفت قراری گذاشتیم و به سرعت هم به نتیجه رسیدیم.

♦ تغییرات در فصل سوم از دکور برنامه گرفته تا میز داوری و نحوه اجرا به سمت بالا بوده است. اما درباره استعدادهایی که در این دوره هستند نمی توانم نظری بدهم چون محصول کار ما نیست و محصول راستی آزمایی است که عصر جدید انجام می دهد و ما باید در مرحله اول با اینها آشنا شویم و مرحله دوم که شروع شده راحت تریم و مسئولیت شان با خودمان است.

♦ ایران یک سرزمینی پر از استعداد است و شما بخش کوچکی از آن را در صحنه عصرجدید می‌بینید ما استعدادهای عجیبی داریم که طبیعتا نمی شود همه مسئولیتش را گردن یک برنامه انداخت.

♦ استعداد یک معیاری دارد، داوری که آنجا نشسته با توجه به دانش، سواد،تجربه، جهان بینی و نگاه هنری و استاد دانشگاهی اش یک معیاری را برایش می سازد که به آن می گویند زیبایی شناسی میز یا زیبایی شناسی داور که متاسفانه در عامه به آن می گویند سلیقه. درحالیکه کاملا اشتباه است و ما کت و شلوار انتخاب نمی کنیم بلکه برای یک استعداد، پارامترهایی در ذهنمان داریم و قضاوتش می کنیم. بر اساس آن معیارها هم تصمیم می گیریم. حال برخی مواقع خیلی سخت می شود و برخی اوقات نه خیلی ساده می شود یک استعداد را تشخیص داد.

♦ ابتدای کارم خیلی سعی کردم احساسات را بروز ندهم جز یکی دو مورد که واقعا احساسات ناب و حتی بالاتر از استاندارد بود را نمی شد بروز ندهم و احساساتی نشوم ؛ اما در مجموع طبیعی است که برخی مواقع احساساتی هم بشوم . داور فوتبال که نیستم که دقیقه نود بخواهم پنالتی بگیرم یا نگیرم. در کنار داور بودن، انسان هم هستیم و احساسات داریم و وقتی فردی زیبا می خواند اشک در چشمم جمع می شود. اما سعی می کنم احساساتم را در داوری دخیل نکنم.

♦ قضاوت کار سختی است و وقتی قضاوت می کنید قضاوت هم می شوید.

♦ ادای سلبریتی های عجیب را درنمی آورم که بخواهم با باز گذاشتن کامنت ها دامن به اغتشاش ها بزنم، کامنت هایم را بستم. معتقدم اگر باز می گذاشتم دنبال کننده بیشتری هم داشتم اما کوچه من کوچه ساکتی است و دوست ندارم در این کوچه دعوا شود. برخلاف برخی ها که حاضرند هر کاری کنند تا در کوچه شان دعوا راه بیفتد.

فصل سوم مسابقه عصر جدید همزمان با شروع سال 1401 روی آنتن شبکه سه رفت. در این فصل ترکیب هیات داوران مسابقه دستخوش تغییر شد. از جمع داوران قبلی فقط امین حیایی باقی ماند و کارن همایونفر همراه با مجید اسماعیلی و ژاله صامتی ترکیب هیات داوران جدید را تشکیل دادند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید