سینمای جهان
دفاع تارانتینو از شخصیت جنجالی فیلمش

بروس لی در واقعیت هم ادعا می کرد محمدعلی کلی را شکست خواهد داد

کوئنتین تارانتینو از تصویری که از بروس لی در فیلم جدیدش «روزی روزگاری در هالیوود» ارائه داده دفاع کرد و گفت او شخصیت مغروری داشته است.

او در واکنش به انتقادهایی که درباره نحوه به تصویرکشیدن شخصیت‌ بروس لی در فیلم جدیدش «روزی روزگاری در هالیوود» شده است گفت این نوع شخصیت‌پردازی چندان هم دور از واقعیت نیست و بروس لی شخصیت مغرور و متکبری داشته است.

در صحنه‌ای از فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» شخصیت بروس لی با بازی مایک هو مدعی می‌شود که می‌تواند محمدعلی کلی قهرمان بوکس جهان را شکست دهد و پس از آن یک بدلکار به نام کلیف بوث با بازی برد پیت را به مبارزه می‌طلبد اما از او شکست می‌خورد.

تارانتینو درباره این صحنه توضیح داد: «اگر برخی می‌گویند هرگز نشنیده‌اند که بروس لی بگوید می‌تواند محمدعلی کلی را بزند، باید بگویم من این چیزها را از او شنیده‌ام. نه تنها بروس لی این حرف را زده بلکه همسرش لیندا لی نیز در کتاب خاطراتش به آن اشاره کرده است.»

شنون لی دختر بروس لی نیز اخیرا در انتقاد از تصویر ارائه‌شده از پدرش در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» عنوان کرده که پدرش هرگز انسانی از خودراضی و متکبر نبوده است و شاید در هنرهای رزمی که در آن بسیار به خود اطمینان داشت مغرور بود، چرا که با فاصله بسیار زیادی از سایرین جلوتر بود، اما هیچ‌وقت روی صحنه خودنمایی نمی‌کرد. او هرگز صحبت‌های تحقیرآمیزی درباره محمدعلی کلی بیان نکرده چرا که زمینی را که محمدعلی روی آن قدم می‌زد می‌ستود.

دختر بروس لی معتقد است پدرش همچنان توسط هالیوود سفید به حاشیه رانده می‌شود و همچنون فردی مزاحم با او رفتار می‌شود، درست شبیه تصویری که از او در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» ارائه شده است.

اما تارانتینو درباره مبارزه بورس لی و کلیف بوث در فیلمش نیز توضیح داد: «کلیف بوث (برد پیت) یک شخصیت خیالی است، پس می‌تواند «بروس لی» را شکست دهد. او در جریان  جنگ‌ جهانی دوم افراد زیادی را در مبارزه تن به تن کشته است. اگر بروس لی با کیلف بوث در یک مسابقه هنرهای رزمی مبارزه می‌کرد او را می‌کشت اما اگر این دو در جنگل‌های فیلیپین مبارزه تن به تن داشتند کلیف بوث او را می‌کشت.»

 

منبع: ایسنا به نقل از ورایتی

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید