سینمای ایران
واکنش پیمان معادی به حواشی فیلم «برادران لیلا» در جشنواره کن و مسائل دیگر

معادی: توقیف برادران لیلا به نفع هیچ‌کس نیست / عنکبوت مقدس یک فیلم دم دستی‌است

پیمان معادی گفت توقیف فیلم «برادران لیلا» نه به نفع سازمان سینمایی است و نه به نفع مردم. برای هیچ‌کس سودی ندارد. او درباره عنکبوت مقدس هم گفته که این فیلم یک اثر دم دستی‌است.

به گزارش فیلم‌نیوز، پیمان معادی جمعه شب در مصاحبه‌ای که در لایو اینستاگرام انجام داد درباره مسائلی مثل توقیف «برادران لیلا»، حواشی جشنواره کن، عدم حضور فرهاد اصلانی در این جشنواره، ضعیف بودن فیلم «عنکبوت مقدس» و … توضیح داد.

معادی گفت: «چهل سال است که در فستیوال‌های خارجی چند نفر ایرانی در کنفرانس‌های خبری سوالاتی از ما می‌پرسند که ما هر جوابی به آن‌ها بدهیم از چند میلیون نفر فحش می‌خوریم. این طرف به ما می‌گویند بگویید تحریم‌ها هیچ تاثیری ندارد و از طرف دیگر عده دیگری می‌گویند بگویید تحریم پدر ما را درآورده.»

معادی گفت سال‌هاست جشنواره برایش جذابیتی ندارد و اگر به خاطر تعهد و مسائلی مربوط به پروموت فیلم مجبور نبود همین امسال هم در جشنواره کن شرکت نمی‌کرد.

معادی درباره توقیف فیلم «برادران لیلا» گفت: «الان فیلم «برادران لیلا» توقیف شود به نفع کیست؟به نفع سازمان سینمایی؟به نفع مردم؟به نفع کی؟این اتفاق برای هیچکس سودی ندارد.»

معادی توضیح داد که «برادران لیلا» فیلم پرخرجی بوده و دستمزدش در برادران لیلا از فیلم‌های دیگرش کمتر بود: «در مورد هزینه فیلم و دستمزد خودم باید بگویم دستمزدم در «برادران لیلا» از فیلم‌های دیگرم کمتر بود چون می‌گفتند نداریم، ولی تائید می‌کنم که فیلم پرخرجی بود، پنج ماه فیلم‌برداری داشت و گاهی تا هزار و 800 نفر هنرور داشت که بعضی‌شان با لباس و کلاه حضور داشتند.»

او درباره این که چرا فرهاد اصلانی در این مراسم حضور نداشت هم گفت: «از جزئیات این ماجرا خبر ندارم اما دلیلش این بود که ترانه علیدوستی و فرهاد اصلانی نمی‌توانستند در کنار یکدیگر حضور داشته باشند. در درجه یک بودن فرهاد اصلانی شکی نیست اما کاش از ابتدا شاهد شنیدن چنین روایت‌هایی نبودیم.»

معادی گفت برای «عنکبوت مقدس» از او هم دعوت به همکاری شده و او نپذیرفته حالا هم با تماشای پانزده دقیقه از فیلم معتقد است: «می‌دانم به لحاظ ساختاری فیلم خوبی نیست و بسیار دم دستی است.پیشنهاد بازی در عنکبوت مقدس چند بار به من شد ولی قبول نکردم، «عنکبوت مقدس» فقط به خاطر التهابات اطرافش مورد توجه کن قرار گرفت وگرنه اصلا در حد فستیوال کن نبود.»

معادی درباره اینکه چرا هیچ واکنشی به حادثه متروپل آبادان در نشست خبری کن نداشته‌اند هم گفت: «ما آن زمان از حجم اتفاقی که در آبادان افتاده بود خبردار نبودیم. همان لحظه که فهمیدیم اولین کسی بودم که هرچه استوری داشتم پاک کردم و پروفایل مشکی گذاشتم. متاسفانه ما در زمان بد در مکان بدی بودیم. باور کنید که اگر این اتفاق دو روز زودتر افتاده بود هیچ‌کداممان حتی در جشنواره کن شرکت هم نمی‌کردیم. »

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید