سینمای ایران
وزیر ارشاد در حاشیه جلسه هیات دولت مطرح کرد

اسماعیلی : توقیف«برادران لیلا» مطابق با قانون انجام شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت با دفاع از عملکرد سازمان سینمایی در قبال فیلم«برادران لیلا»، توقیف این فیلم را مطابق با اصل قانون دانست.

به گزارش فیلم‌نیوز، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه یکم تیرماه 1401 در حاشیه جلسه هیات دولت از توقیف فیلم«برادران لیلا» توسط سازمان سینمایی دفاع کرد و گفت :« ما در‌باره این فیلم طبق قانون عمل می‌کنیم. قانون در این زمینه مشخص بود. دوستان ما در سازمان سینمایی بررسی‌های کامل انجام دادند. اصرار من این بود که مرُ قانون رعایت شود و بررسی‌های لازم صورت بگیرد و این اعلام نظر نیز مبتنی بر این بررسی‌ها بوده است.

اسماعیلی در پایان صحبت‌هایش اعلام کرد که تمامی افراد تصمیم‌گیرنده درباره توقیف «برادران لیلا» متفق‌القول معتقد بودند که سازندگان این فیلم مرتکب تخلف شده اند و بر همین اساس حکم توقیف را صادر کرده‌اند : « بنای ما در دوره جدید این است که طبق قانون عمل کنیم و تصمیم اخیر نیز طبق قانون اتفاق افتاد.»

شامگاه روز دوشنبه سی ام خرداد ماه 1401، روابط عمومی سازمان سینمایی با انتشار اطلاعیه‌ای به شکل رسمی از توقیف فیلم«برادران لیلا» آخرین ساخته سینمایی سعید روستایی خبر داد.

 

فیلم‌نیوز

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید