سینمای ایران
با انتخاب نیکی کریمی اتفاق افتاد

«خانه دوست کجاست» به جشنواره برلین رفت

فیلم «خانه دوست کجاست» ساخته زنده‌یاد عباس کیارستمی به انتخاب نیکی کریمی وارد بخش مرور آثار هفتاد و سومین جشنواره فیلم برلین شد.

به گزارش فیلم‌نیوز، بخش مرور آثار جشنواره فیلم برلین با عنوان «جوان در قلب – بزرگ شدن در سینما»  برگزار می‌شود. آثار راه یافته به این بخش توسط کارگردانان، بازیگران و فیلمنامه نویسان بین المللی انتخاب شده‌اندکه نیکی کریمی یکی از این افراد است. او برای این بخش فیلم «خانه دوست کجاست» ساخته زنده‌یاد عباس کیارستمی را برگزیده است.

این ساخته کیارستمی در سال ۱۹۸۹ در جشنواره فیلم لوکارنو  به نمایش درآمدو در نهایت جایزه یوزپلنگ نقره‌ای و همچنین بهترین فیلم از نگاه هیات داوران فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم (فیپرشی) را کسب کرد.

از سینمای ایران یک فیلم دیگر هم در بخش مرور به نمایش در‌می‌آید و آن فیلم «کیسه برنج» ساخته محمد علی طالبی است . این فیلم توسط«تیلدا سوئینتون» بازیگر بریتانیایی برای نمایش در این بخش انتخاب شده است.

«مارتین اسکورسیزی»، «مارن آده»، «پدرو آلمودوار»، «وس اندرسون»، «ژولیت بینوش»، «لاو دیاز»، «آلیس دیوپ»، «آوا دوورنی»، «لوکا گوادانینو»، «ریوسکی هاماگوچی»، «اتان هاوک»، «کارولین هرفورث»، «نادین لابکی»، «سلین سیاما»، ، «ام نایت شیامالان»، «کارلا سیمون»، «عبدالرحمان سیساکو» و «ویم وندرس» از جمله چهره‌های سینمایی هستند که دیگر آثار راه یافته به بخش «جوان در قلب – بزرگ شدن در سینما» را انتخاب کرده‌اند.

هفتاد و سومین جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۱۶ تا ۲۶ فوریه (۲۷ بهمن تا ۷ اسفند) در کشور آلمان برگزار می‌شود و امسال «کریستین استوارت» ریاست هیات داوران بخش اصلی را بر عهده دارد .

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید