سینمای ایران
گزارش فروش هفتگی سینماها

دوزیست صدرنشین جدید جدول فروش

فیلم «دوزیست» ساخته برزو نیک نژاد در هفته اول فروش خود توانست، با کنار زدن « انفرادی» و«تی تی» بر صدر جدول فروش هفتگی تکیه بزند.

به گزارش فیلم‌نیوز، فیلم «دوزیست» از جمله فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه جشنواره سی وهشتم فیلم فجر بود که به دلیل شروع پاندومی کرونا فرصت اکران به دست نیاورد. این فیلم از پنجشنبه گذشته بیستم مرداد ماه 1401 سرانجام روی پرده رفت و توانست به واسطه حضوربازیگران سرشناسی که در آن بازی دارند، به فروش قابل توجهی دست پیدا کند. «دوزیست» طی شش روز موفق شد با جذب 86 هزار و 619 مخاطب به فروش 2 میلیارد و 900 میلیون تومان دست پیدا کند و جای انفرادی را در صدر جدول فروش هفتگی از آن خودش کند. این ساخته برزو نیک نژاد  طی این مدت 2 هزار و 568 سانس داشت و اکرانش در حال حاضر در 276 سالن ادامه دارد.

«انفرادی» ساخته سید مسعود اطیابی که اکرانش در دهه اول محرم متوقف شده بود از پنجشنبه بیستم مرداد نمایش خود را در سالن‌های سینما از سرگرفت و توانست میانگین فروش هفتگی خود را همچنان حفظ کند. این فیلم طی هفته جاری 1 میلیارد و 600 میلیون تومان فروش کرد و توانست 53 هزار و 373 نفر را جذب سالن‌های سینما کند. با اضافه شدن این رقم ؛ فروش کل انفرادی به 56 میلیارد تومان رسید و حالا در یکقدمی شکستن رکورد فروش فیلم «دینامیت» قرار دارد. با توجه به شیب فروشی که این فیلم دارد، طی هفته جاری «انفردای» می‌تواند عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما را ازآن خودش کند. تاکنون بیش از 1 میلیون و 718 هزار مخاطب به تماشای این ساخته مسعود اطیابی نشسته‌اند.

«تی تی» به کارگردانی آیدا پناهنده در این هفته با فاصله کمی نسبت به «انفرادی»، به رده سوم جدول فروش هفتگی رسید. این فیلم با کمترین نوسان ممکن تعداد مخاطبان و سقف فروش هفتگی خود را حفظ کرده است. در این هفته 49 هزار نفر به تماشای «تی تی» نشستند که با جذب این تعداد مخاطب ،1 میلیارد و 551 هزارتومان به حساب آن نشست. فروش مجموع فیلم پناهنده هم از مرز 14 میلیارد تومان عبور کرده است.

فیلم «تی تی» با کمترین نوسان به سقف فروش هفتگی خود را کماکان حفظ کرده است

«علفزار» در این هفته افت فروش و مخاطب داشت و گیشه هفتگی آن به زیر یک میلیارد تومان رسید. این ساخته کاظم دانشی در هفته جاری 846 میلیون تومان فروش داشت. فروش کل این فیلم هم به رقم 16 میلیارد تومان رسید.

فیلم کمدی «کوزوو» دیگر فیلم جدید اکران است که از پنجشنبه نمایش عمومی خودش را شروع کرده است. فروش هفتگی این فیلم با جذب 10 هزار 437 مخاطب 318 میلیون تومان بوده است.

نکته جالب جدول فروش هفتگی فیلم، افت فروش شدید دو فیلم «هناس» و «بدون قرار قبلی» است. فیلم اول فقط 33 میلیون تومان فروش کرده و فروش فیلم دوم هم 76میلیون تومان بوده است. به این ترتیب فیلم هناس طی این هفته 1496 مخاطب داشته و فیلم بهروز شعیبی هم تنها 3هزار مخاطب را جذب کرده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید