سینمای ایران
گزارشی از وضعیت فروش فیلم‌های روی پرده

تی تی صدرنشین اکران هفتگی شد

فیلم «تی‌تی» به کارگردانی آیدا پناهنده به فروش هفتگی 2 میلیارد و 500 میلیون رسید تا به تنهایی بر صدر جدول فروش هفتگی تکیه بزند.

به گزارش فیلم‌نیوز، فیلم «تی تی» طی هفته جاری توانست با جذب 78 هزار و 445 مخاطب به فروش 2 میلیارد و 500 میلیون تومان دست پیدا کند. «تی تی» در این هفته در 3 هزار و 548 سانس و در 334 سالن به نمایش درآمد. «تی تی » در مجموع گیشه خود به مرز 12 میلیارد تومان نزدیک کرده است.

«علفزار» ساخته کاظم دانشی با فروش 1 میلیارد و 397 میلیون تومان فیلم دوم جدول فروش هفتگی است. در این هفته 38 هزار و 717 مخاطب به تماشای علفزار نشستند. این فیلم تا پایان روز سه شنبه یازدهم مرداد 1401 توانست به مجموع فروش 15 میلیارد و 565 میلیون تومان دست پیدا کند.

رده سوم جدول فروش هفتگی به فیلم «هناس» اختصاص دارد. این ساخته حسین دارابی در هفته جاری موفق شد 35 هزار و 827 مخاطب را جذب سالن‌های سینما کند. با جذب این تعدا مخاطب فروش هفتگی« هناس» به رقم 689 میلیون تومان رسید. این فیلم در مجموع 4 میلیارد تومان فروش داشته است.

فروش فیلم «هناس» از مرز 4 میلیارد تومان گذشت، این فیلم در جدول فروش هفتگی در رتبه سوم جدول جای دارد.

«بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروز شعیبی هم در این هفته موفق شد بیش از 450 میلیون تومان فروش کند تا با این میزان فروش رتبه چهارم جدول فروش هفتگی را از آن خودش کند. 21 هراز و 178 مخاطب در این هفته به تماشای فیلم بهروز شعیبی نشستند. «بدون قرار قبلی» در مجموع هم توانسته نزدیک به 3 میلیارد تومان فروش کند.

«بازیوو» فیلم ششم جدول فروش هفتگی است. این فیلم به کارگردانی امیر حسین قهرایی در هفته جاری گیشه خود را از مرز 330 میلیون تومان عبور داد و موفق به جذب 11 هزار و 400 مخاطب شد. بازیوو از شروع اکران تا اینجا بیش از 1 میلیارد و 300 میلیون فروش داشته است.

«زالاوا» نخستین ساخته سینمایی ارسلان امیری هم رده هقتم جدول فروش هفتگی را در اختیار دارد. فروش هفتگی این فیلم 286 میلیون تومان بوده است. در این هفته 8 هزار و 976 قطعه بلیت برای این فیلم به فروش رفته است. زالاوا هم مدتی وارد باشگاه میلیاردی‌ها شده و توانسته در مجموع به گیشه 1 میلیارد و 400 میلیون تومان دست پیدا کند.

در انتهای جدول فروش هفتگی هم فیلم «پدر و دختر» ساخته خسرو ملکان حضور دارد. در این هفته فقط 71 مخاطب برای دیدن فیلم ملکان بلیت خریده‌اند تا فروش هفتگی آن به 2 میلیون و 475 میلیون تومان برسد.

از روز جمعه ششم مرداد ماه 1401 هم اکران فیلم‌های کمدی « انفرادی»، « سگ بند»، « نقره داغ»، «والدین امانتی» هم به احترام ایام سوگواری دهه محرم متوقف شد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید