سینمای ایران
پروانه ساخت فیلم «غریب» صادر شد

لطیفی و عنقا راوی زندگی مسیح کردستان

محمد حسین لطیفی و حامد عنقا در فیلم «غریب» به روایت زندگی شهید محمد بروجردی ملقب به مسیح کردستان می‌پردازند.

به گزارش فیلم‌نیوز، پروانه ساخت فیلم «غریب» با محوریت زندگی شهید محمد بروجردی صادر شد. این فیلم براساس فیلمنامه‌ای از حامد عنقا و به کارگردانی محمد حسین لطیفی جلوی دوربین می‌رود.

عنقا پیش از این در گفت وگویی اعلام کرده بود که فیلمنامه «غریب» را با نگاهی به کتاب «محمد مسیح کردستان» نوشته نصرت‌الله محمود زاده به نگارش درآورده است: « من برای نوشتن فیلمنامه «غریب» می توانستم جدا گانه تحقیق کنم اما بعد از مواجهه با کتاب «محمد مسیح کردستان» نوشته نصرت الله محمودزاده احساس کردم درون این کتاب چیزی است که می توانم تبدیلش کنم به یک فیلم. نه لزوما کل کتاب را بلکه بخشی از آن را که در نهایت با گفت و گو با نویسنده کتاب به تفاهم رسیدیم. ما همه توان خود را می گذاریم تا در حد بضاعت اثری درخور آماده شود. همه سعی ام این است که وقتی نویسنده کتاب، فیلم را ببیند احساس لذت از آن داشته باشد.»

در این فیلم یکی از بازیگران سرشناس و شناخته شده سینما که سابقه دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر را دارد، ایفاگر نقش شهید محمد بروجردی است که به زودی نام او رسانه‌ای خواهد شد. علاوه بر این برای دیگر نقش‌های فیلم هم از بازیگران شناخته شده سینما و تئاتر استفاده شده است.

فیلم «غریب» محصول سازمان «اوج» است که حامد عنقا تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارد.

فیلم‌نیوز

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید