سینمای ایران
واکنش‌ها به انتشار خبر رسمی توقیف برادران لیلا

روستایی: بیش از این نسوزانیدم؛ بهمنش: استخوان‌های فیلم‌ساز جوان را خرد کردند

بعد از اعلام خبر توقیف رسمی «برادران لیلا» به کارگردانی سعید روستایی، کارگردان و فیلمبردار این فیلم نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند.

به گزارش فیلم‌نیوز، روز دوشنبه سازمان سینمایی به شکل رسمی اعلام کرد پروانه نمایش «برادران لیلا» به دلیل تخلفات و سرپیچی از مقررات توسط تهیه‌کننده و کارگردان صادر نمی‌شود.

بلافاصله بعد از اعلام این خبر، سعید روستایی، کارگردان فیلم در یک استوری نسبت به این مسئله واکنش نشان داد. او روی یک صفحه سیاه نوشت: «تحقیر و تهدید را تمام کنید. «برادران لیلا» را با خون دل ساختم، با جگر سوخته، برای ساختنش تمام روحم زخمی شد! لطفا بیش از این نسوزانیدم.»

هومن بهمنش، مدیر فیلم‌برداری «برادران لیلا» هم خبر توقیف این فیلم را در یک استوری بازنشر داد و بالای آن نوشت: «خسته نباشید به همه «دست‌اندرکاران توقیف»، «کارزار سایبری» و «برخی از هموطنان عزیز» که از روز اکران فیلم در کن آب لای آسیاب این جریان خاص ریختند تا به این پشتوانه، خرد کنند استخوان‌های فیلمساز جوانی که در این فیلم از درد مردم و مملکت می‌گوید. بلکه او هم مثل دیگر فیلمسازان یا مهاجرت کند و‌ دور شود، یا در گوشه‌ای از خانه خفه‌خون بگیرد تا بمیرد.»

ترانه علیدوستی هم تمام خبرهای مرتبط با توقیف فیلم و اظهارنظرها و تحلیل‌های مختلف را بازنشر داده است اما هنوز رسما متنی اعتراضی نسبت به این مسئله از طرف او منتشر نشده است.

و اما انتشار بریده کوتاهی از فیلم «برادران لیلا» در شبکه‌های اجتماعی بعد از خبر توقیف آن، واکنش‌هایی به همراه داشت. برخی به شباهت‌های میان فضای «برادران لیلا» با «ابدویک‌روز» اشاره کرده‌‌‌اند، برخی نوشته‌اند منتظر تماشای آن هستند و درخواست کرده‌اند خیلی زود به توقیف این فیلم پایان دهند و بعضی دیگر نوشته‌اند چرا هنرمندان در مقابل این توقیف واکنشی نشان نمی‌دهند.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید