سینمای ایران
حمله به مدیران جدید سینمایی

رئیسیان : در اعتراض به شرایط فعلی سینما؛ تئاتر کمدی کار می‌کنم

علیرضا رئیسیان در اعتراض به وضعیت کنونی سینما و مدیریت حاکم بر آن قصد دارد از کارگردانی سینما کناره گیری و فعالیتش را درعرصه تئاتر ادامه دهد.

به گزارش فیلم‌نیوز، علیرضا رئیسیان که در عرصه سینما آثاری چون «ایستگاه متروک»،« چهل سالگی»،« دوران عاشقی» و… را ساخته ، قصد دارد در اعتراض به وضعیت کنونی سینما و مدیریت حاکم برآن کارگردانی را در عرصه تئاتر ادامه دهد.

او در گفت وگو با ایسنا درباره این تصمیم خود گفته است :« در سینمای فعلی، یا فیلم‌های سفارشی تولید می شود یا عامه‌پسند. این اتفاق صرفا متعلق به این دوران نیست بلکه برنامه‌ریزی شده بود تا سینما به اینجا برسد و فیلمسازانی که به نحوی متفاوت و مستقل هستند و سینمای اجتماعی و منتقدانه را دنبال می‌کنند عملاً حذف شوند. الان هم می‌بینیم که نتیجه چیست! مخاطبان آن فیلم‌ها دیگر به سینما نمی‌روند و بقیه‌ی مخاطبان هم از جنس ما نیستند و این خودش تکلیف آدم را تعیین می‌کند تا دست‌کم درباره‌ی خودش تصمیم بگیرد. من هم برای اینکه خیلی از علاقه‌ی واقعی‌ام دور نشوم تصمیم گرفتم در شرایط فعلی در تئاتر فعالیت داشته باشم.»

رئیسیان در بخشی دیگر از صحبت‌هایش نوک پیکان انتقادها را به سمت مدیران فعلی سینما گرفته و حمله تند و تیزی به آن داشته و گفته :«مدیران فعلی در هیچ رده‌ای دانش سینمایی و شناخت دقیق و درست و حتی ایده‌ای برای چگونگی مدیریت خود ندارند، البته برای ما که روشن است و این مسیر، مسیرِ به سرانجامِ خوب رسیدن نیست ولی به هر حال ایده‌ای است که هم در تلویزیون، هم در شبکه‌ی نمایش خانگی و هم سینما به صورت هماهنگ در حال اجرا است، یعنی سختگیری‌های بسیار شدید و از طرف دیگر عدم حمایت لازم صرفاً فضا را برای فیلم‌های سفارشی و عامه پسند مهیا می‌کند. این وضعیت اکثر فیلمسازان متکی به درام اجتماعی یا فیلم‌های حرفه‌ای مستقل را تحت فشار می‌گذارد.»

علیرضا رئیسان قصد دارد یک تئاتر کمدی رمانتیک را در یکی از سالن‌های تئاتری با حضور چهار چهره مطرح سینما روی صحنه ببرد. شخصیت‌های اصلی این نمایش دو زوج هستند که صحبت‌های اولیه با بازیگران آن‌ها انجام شده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید