سینمای ایران
پاسخ مخاطبان فیلم درباره تصمیم نهایی شخصیت اصلی فیلم «ابلق»

«#من_هم» اگر جای راحله بودم …

در فیلم «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار، شخصیت محوری مورد تعرض یکی از مردان فامیل قرار می‌گیرد و بعد از آن در شرایطی گرفتار می‌شود که باید بین سکوت و افشاگری یکی را انتخاب کند. حالا مخاطبان فیلم در پاسخ به این سوال که اگر جای او بودند چه تصمیمی می‌گرفتند، پاسخ‌های جالبی داده‌اند.

به گزارش فیلم‌نیوز، تیم تبلیغاتی فیلم «ابلق» با حضور در سینماها از مخاطبان پرسیده‌اند که اگر جای شخصیت الناز شاکردوست در این فیلم بودند چه تصمیمی می‌گرفتند. روز پنجشنبه 10 شهریور این سوال را در صفحه اینستاگرام فیلم‌نیوز هم منتشر کردیم و از مخاطبان خواستیم پاسخ به این سوال را در بخش نظرات بنویسند.

بخش مهمی از کاربران در پاسخ به این سوال نوشته‌اند که به هر قیمتی واقعیت را می‌گفته‌اند. یکی از کاربران نوشته: «من تا تهش می‌رفتم و حقمو می‌گرفتم.» کاربر دیگری این سوال را مطرح کرده: «تا کی باید سکوت کرد؟» و فردی هم به این نکته اشاره کرده که اگر جای راحله بود همان بار اول که این اتفاق می‌افتاد همه چیز را به همه می‌گفت. کاربر دیگری نوشته: «باید با همون اولین جرقه به شوهرش می‌گفت تا داستان پیچیده‌تر نشه.» فردی هم معتقد است در هر شرایط حقیقت را می‌گفته اما برای بعد از گفتن حقیقت هم تصمیم دیگری داشته: «از شوهرش که آبی گرم نمی‌شد. حقیقت رو می‌گفت و با بچه‌اش می‌رفت پیش پدرش. اون‌جا حداقل عزت و احترام داشت.» و …

برخی از کاربران نوشته‌اند اگر جای راحله بودند دقیقا مشابه او عمل می‌کردند. مثلا یک نفر نوشته: «آدم تا توی اون شرایط قرار نگیره نمی‌دونه چی خوبه چی بد. ولی مطمئنم بهترین کار رو کرده.» کاربر دیگری معتقد است که بهترین انتخاب سکوت بوده: «شاید کار خوب همون سکوت بود. چون اگه سکوت نمی‌کرد هم زندگی شهلا بهم می‌‌خورد هم علی قاتل می‌شد.» بعضی‌ها هم نوشته‌اند که جز راهی که راحله انتخاب کرد در آن شرایط راه‌حل دیگه‌ای وجود نداشت.

بعضی‌ها پاسخ‌های جالبی به این سوال داده‌اند. مثلا یک نفر نوشته که هیچ‌وقت نمی‌تواند خودش را جای این شخصیت بگذارد و فردی دیگر هم معتقد است ما نمی‌توانیم خودمان را جای هیچ‌کدام از زن‌های زورآباد بگذاریم و مثل آنها فکر کنیم و تصمیم بگیریم. فرد دیگری نوشته اگر جای علی بود در هر صورت جلال را می‌کشت. از نظر یکی دیگر از کاربران هم اگر فیلم طور دیگری تمام می‌شد به نظرش باورپذیر نمی‌شد و حالا به بهترین شکل تمام شده.

فیلم «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار و بازی الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، بهرام رادان، گلاره عباسی و … از 26 مرداد اکران شده و درحال حاضر 8 میلیارد و 300 میلیون تومان فروش کرده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید