سینمای ایران
از پرستویی و کیانیان تا زارعی و طباطبایی

کدام بازیگرها بیشترین فیلم توقیفی را دارند؟

در حال حاضر شش فیلم «گزارش یک جشن»، «خیابان‌های آرام»، «ارادتمند، تینا، بهاره، نازنین»، «خرس»، «پدیده» و «صد سال به این سال‌ها» در محاق توقیف هستند که سرنوشت اکرانشان نامعلوم است. با نگاهی به فهرست شش فیلم، بررسی می‌کنیم کدام بازیگر مرد و زن بیشترین فیلم توقیفی را در کارنامه‌اش دارد.

پرویز پرستویی و رضا کیانیان در فهرست فیلم‌های توقیفی بیشترین سهم را دارند. آنها دو فیلم در محاق دارند که یکی از فیلم‌ها مشترک است. کار توقیفی مشترک پرستویی و کیانیان «صد سال به این سال‌ها»ی سامان مقدم است که از سال ۸۷ تا به حال در توقیف به سر می‌برد. پرستویی علاوه بر این، فیلم اکران نشده «خرس» را هم در کارنامه دارد. این فیلم سال ۹۱ و در جشنواره سی و یکم روی پرده رفت اما بعد از آن توقیف شد. «گزارش یک جشن » هم دیگر فیلم توقیفی کیانیان است. از این فیلم در جشنواره بیست و نهم رونمایی شد اما بعد از آن به بایگانی رفت. فرهاد اصلانی با فیلم «خرس»، محمد رضا فروتن و حسن معجونی با فیلم «خیابان‌های آرام»، امیر جدیدی با فیلم «پدیده» دیگر بازیگران سرشناسی هستند که در این فهرست قرار می‌گیرند.

اما با نگاهی به اسامی شش فیلم توقیفی به فهرست پرستاره‌ای از بازیگران زن می‌رسیم که از این میان طناز طباطبایی و مریلا زارعی بیشترین سهم را دارند. این دو هم به مانند کیانیان و پرستویی یکی از فیلم‌های توقیفی‌شان مشترک است. «گزارش یک جشن» ساخته ابراهیم حاتمی کیا فیلم توقیفی مشترک این دو است. «ارداتمند، نازنین، بهاره و تینا» دیگر فیلم توقیفی طناز طباطبایی است که عبدالرضا کاهانی آن را ساخته و سه سال است که توقیف شده. اما مریلا زارعی هم دیگر فیلم توقیفی‌اش «خرس» است که هنوز مجوز اکران به دست نیاورده است. دیگر بازیگر ستاره، هدیه تهرانی است که فیلم «پدیده»‌اش چند سالی در بایگانی خاک می‌خورد. نیکی کریمی با فیلم «خیابان‌های آرام»، فاطمه معتمد آریا با فیلم «صد سال به این سال‌ها» و مهناز افشار با فیلم «اردتمند، نازنین، بهاره، تینا» ستاره‌های دیگری هستند نامشان در این لیست به چشم می‌خورد.

منبع: هفت صبح

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید