تئاترسینمای ایران
در مراسمی با حضور میترا حجار و فرشته حسینی؛

پانته‌آ بهرام سفیر «سرای گوهر» شد/ پناهی برای دختران بی‌سرپناه

مراسم افتتاح «سرای گوهر» با حضور مسئولین این مرکز، پانته‌آ بهرام، میترا حجار و فرشته حسینی برگزار و پانته‌آ بهرام به عنوان سفیر «سرای گوهر» معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی، مراسم افتتاح «سرای گوهر» یازدهمین مرکز طلوع بی‌نشان‌ها با حضور اکبر رجبی مشهود مدیرعامل جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها، پانته‌آ بهرام سفیر «سرای گوهر» و فرانک ایمانی مدیر «سرای گوهر» عصر سه‌شنبه ۲۹ آذر ماه برای حمایت از زنان و دختران بی‌سرپناه در این مرکز برگزار شد.

پانته‌آ بهرام در این مراسم عنوان کرد: هر حرکتی از نقطه صفری شروع می‌شود، اما من اکنون این شانس را دارم که در نقطه صفر نیستم زیرا اکبر رجبی بسیار تلاش کرده است تا این‌ مجموعه اکنون در این‌ جایگاه قرار بگیرد و در واقع من از میانه راه به این مسیر پیوسته‌ام.

او با اشاره به نام «سرای گوهر» تصریح کرد: معتقدم که کلمات بار دارند، در نتیجه وقتی نام جایی گوهر است یعنی به جوهر وجود آدم‌ها اشاره می‌کند، زیرا تنها چیزی که در آینده برای یک انسان باقی می‌ماند این است که از گوهر وجودی خود چطور استفاده کرده و از آن بهره برده است.

این بازیگر در ادامه یادآور شد: من با این رویا به مجموعه پیوستم که تا جای ممکن تجربه‌های خودم در زندگی را با دختران در میان بگذارم. از طرفی معتقدم هنر در وجود همه انسان‌ها وجود دارد و امید من این است که با برگزاری کلاس‌های هنری مختلف بخش‌های هنرمندانه و روشن این بچه‌ها را از وجودشان بیرون بکشیم.

پانته‌آ بهرام در پایان با اشاره به فعالیت‌های بین‌المللی به عنوان سفیر «سرای گوهر» عنوان کرد: من به جنبه‌های بین‌المللی ماجرا هم فکر و درباره نمونه‌های آن تحقیق کردم که در کشورهای دیگر این نوع حمایت‌ها به چه صورتی انجام می‌شود. به طور مثال دیدم که برخی تلاش می‌کنند سن خروج بچه‌ها از بهزیستی را به ۲۲ سال برسانند. من هم تلاش دارم با مجامع بین‌المللی ارتباطی برقرار شود تا از تجربیات مختلف در سراسر جهان هم بهره‌مند شویم.

میترا حجار بازیگر کشورمان‌ یکی دیگر از مهمانان این برنامه بود که در سخنانی اظهار کرد: من به کاری که انجام می‌دهید ایمان دارم و معتقدم جامعه سالم با طبیعت و زنان سالم تحقق پیدا می‌کند، زیرا زنان، مادران یک جامعه هستند و ما به هر کشور پیشرفته‌ای که نگاه می کنیم، می‌بینیم که زنان قدرتمندی دارند. این‌ توانایی در کشور ما هم وجود دارد، تنها کافی‌ست که دست در دست هم دهیم تا این امر محقق شود.

فرشته حسینی یکی دیگر از بازیگران کشور که برای حمایت از این‌ مجموعه در برنامه حضور پیدا کرده بود، گفت: وقتی ۱۰ ساله بودم به موسسه‌ای رفتم که در آن موسسه برای دخترانی که خانواده نداشتند یا وضعیت مالی خوبی نداشتند، کلاس‌های مختلف برگزار می‌کردند. در آنجا دوستان خوبی پیدا کردم و می‌دانم که آسان نیست دختر باشی و سرپناهی نداشته باشی. به همین دلیل برای من افتتاح چنین‌ مجموعه‌ای باارزش است که فرصت و پناهی در اختیار دختران قرار می‌دهد و امید آن‌ها برای زندگی خواهد بود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید