سینمای ایران
«باکس آفیس»: گزارش گیشه فیلم‌های روی پرده

«مسخره باز» با سالن‌های کم، رقیب «رد خون» شد

با اینکه «ردخون» در سومین هفته اکرانش به پرفروش ترین فیلم هفته بدل شد، اما «مسخره باز» در حالی که یک سوم سالن‌های فیلم مهدویان و نیمی از سالن های «کلوپ همسران» را در اختیار دارد، توانست در اولین هفته اکرانش شانه به شانه «ماجرای نیمروز ۲» حرکت کند و به فروش بسیار قابل ملاحظه ای دست پیدا کند.

محمدحسین مهدویان سال گذشته با «ماجرای نیمروز: رد خون» به جشنواره سی و هشتم آمد. فیلم او توانست از این رویداد سینمایی سه سیمرغ بلورین دریافت کند. «رد خون» از سوم مهرماه به روی پرده رفت و تاکنون ۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان درآمد کسب کرد. فیلم مهدویان با ۱۸۰ سالنی که در هفته گذشته در اختیار داشت، ۹۰۳ میلیون تومان فروخت و پرفروش ترین فیلم هفته شد.

«مسخره باز» اولین فیلم سینمایی کارگردان معتبر تئاتر، همایون غنی زاده است که پس از کسب سه سیمرغ بلورین از جشنواره فجر پارسال، از هفته گذشته در سینماهای کشور روی پرده رفت. این فیلم در اولین هفته اکرانش با در اختیار داشتن تنها ۶۰ سالن سینمایی، ۸۷۸ میلیون تومان فروخت و شروع بسیار امیدوار کننده ای در گیشه هفتگی داشت.

کمدی «کلوپ همسران» جدیدترین ساخته مهدی صباغ زاده که چهار هفته از اکران آن می گذرد، تاکنون یک میلیارد و ۹۶۵ میلیون تومان فروش کرده است. این فیلم همچنین در هفته گذشته ۳۵۳ میلیون تومان فروخت و سومین فیلم پرفروش هفته شد. محمدرضا شریفی‌نیا، میترا حجار، شقایق فراهانی، محمدرضا هدایتی، علی انصاریان، بیژن بنفشه‌خواه، سمیرا حسن‌پور و رضا بنفشه‌خواه با هنرمندی گوهر خیراندیش بازیگران این فیلم هستند.

«درخونگاه» به کارگردانی سیاوش اسعدی، با بازی امین حیایى، ژاله صامتى، مهراوه شریفى نیا، نادر فلاح، محمود جعفرى، منصور شهبازى، افشین سنگ چاپ، فاطمه مرتاضى و پانته آپناهى ها از دو هفته گذشته روی پرده رفت. این فیلم در دومین هفته نمایش اش ۳۲۸ میلیون تومان فروخت تا فروش کل آن به رقم ۶۸۶ میلیون تومان برسد

جدیدترین ساخته سینمایی رسول صدرعاملی، پس از نمایش در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از دو هفته گذشته در سینماهای کشور اکران شد. «سال دوم دانشکده من» در دومین هفته اکرانش ۲۴۶ میلیون تومان درآمد کسب کرد تا فروش کل آن به رقم ۴۷۷ میلیون تومان برسد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید