سینمای ایران
انتقاد تند کارگردان «رحمان 1400» از رئیس سازمان سینمایی

دوره مدیریت شما به زودی تمام می‌شود ولی من باز هم فیلم خواهم ساخت

منوچهر هادی کارگردان «رحمان ۱۴۰۰» که چند روزی است نسخه قاچاق فیلمش وارد بازار شده به تندی از رئیس سازمان سینمایی انتقاد کرد و نوشت:

آقای حسین انتظامی، معاونت فعلی سینما شما به شدت محافظه کار هستید. بعد از توقیف رحمان و اکنون بعد از قاچاق نسخه بدون سانسور آن نه تنها من و تهیه کننده فیلم را حضوری در دفترتان نپذیرفتید بلکه جواب تماس‌ها و پاسخ پیامکهای ما را هم ندادید. مگر شما معاونت وزارتخانه دیگری هستید مثلا وزارت نفت یا وزارت خارجه یا… شاید هم ما برای وزارتخانه دیگری فیلم ساختیم و مجوز از جایی غیر از ارشاد گرفتیم؟

شما مدیر سینمایی هستید و من و جناب سرتیپی سینماگر. مگر شما مراجعه کننده دیگری هم غیر از ما دارید؟ دقیقا وظیفه شما چیست؟ شنیدم به زیر دستانتان گفتید فعلا صلاح نیست نسخه اصلاح شده شورا توزیع شود. دلیلش چیست؟ قطعا دوره مدیریت شما به زودی تمام خواهد شد ولی من باز هم فیلم خواهم ساخت. همانطور که مدیران لایق و نالایق قبلی رفتند و من و همکاران شریفم همچنان هستیم.

کمی منصف باشید و جسور. شهامت داشته باشید و پاسخگو. مگر توصیه رهبر معظم انقلاب به مسئولین این نیست که پاسخگو باشید؟ چرا پاسخگو نیستید آقای انتظامی؟ بیش از صدبار تماس و پیامک دادیم و طلب حقمان را کردیم. نسخه فیلم ما قاچاق شده و شما در اتاقتان نشستید و پاسخ ما را نمی دهید. گذاشتید چند وقت بگذرد و سرمایه بخش خصوصی که از بین رفت بعد مجوز بدهید. من به سهم خودم شمارا نمی بخشم و به خدا واگذار می کنم فقط به خاطر اینکه با من و تهیه کننده فیلم رحمان مثل غریبه ها رفتار کردید و مارا در این اتفاق مهم سینمایی سال تنها گذاشتید. من و جناب سرتیپی همچنان به خاطر عدم حمایت شما به دادسرا احضار می‌شویم و در حال حاضر با وثیقه آزاد هستیم. خبر دارید؟ به خاطر فیلمی که مجوز ساخت داشته و مجوز نمایش؟

نسخه نمایش خانگی توسط شورا دیده شده و تمام اصلاحات شورا انجام شده و شخص شما مانع توزیع آن شدید که مبادا توزیع شود و شما زیر سوال بروید.

شما را به خدای بزرگ می‌سپارم و همچنان درخواست می کنیم به داد فیلم و سرمایه ما و سینما برسید.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید