سینمای ایران
فرامرز قریبیان:

«خروج» بهترین فیلم من خواهد بود

فرامرز قریبیان که این روزها در حال تمرین برای بازی در. فیلم «خروج» ابراهیم حاتمی کیا است، در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آوینی فیلم، گفت: شاید «خروج»، بازگشت دوباره من به سینما باشد چون وقفه ای ایجاد شد که دلایلش خارج از اراده من بوده نه اینکه نخواهم بازی کنم. فیلمنامه ها آن چیزی نبودند که من بخواهم قبول کنم که در آن بازی کنم چون فکر می کنم در این سالها برای مخاطب مهم باشم که در چه فیلمهایی بخواهم بازی کنم.

بازیگر فیلم «رئیس» در پاسخ به اینکه چقدر نام حاتمی کیا در انتخاب «خروج» اهمیت داشت، عنوان کرد: بیشتر از هر چیزی، خود فیلمنامه برایم اصل است و وقتی فیلمنامه «خروج» را به من دادند، دیدم که نقش ویژگی هایی دارد که می تواند جای کار برای بازی داشته باشد. مورد دومی که قبول کردم به این خاطر بود که نقش اول را به عهده خواهم داشت چون همه می دانند من به جز نقش اول، نقش دیگری بازی نمی کنم. مورد سوم هم به خاطر خود آقای حاتمی کیا بود.

بازیگر فیلمهای «شهر زیبا» و «رقص در غبار» ادامه داد: وقتی فیلمنامه «خروج» را خواندم، بسیار خوشم آمد و فکر می کنم این بهترین فیلمی باشد که بازی می کنم. البته باید تولید فیلم شروع شود و امیدواریم که اتفاق خوبی برای فیلم بیفتد.

این بازیگر شناخته شده درباره کم کاری اش در این سالها گفت: پیشنهادات زیادی در سالهای اخیر به من شد، شاید حدود 14، 15 پیشنهاد به من شد و در بعضی از فیلمها گزینه اول برای ایفای نقش بودم، منتهی وسواسی که برای انتخاب نقش دارم و حساسیتی که در مورد فیلمنامه ها دارم، باعث شد که پیشنهادات را نپذیرم. فیلمنامه هایی که برایم ارسال می شد، جالب نبود و فقط یکی دو تا از فیلمنامه ها جالب بود که عملی نشد و به دلیل شرایط زمانی و نوع همکاری در فیلم آنها حاضر نشدم.

فرامرز قریبیان که از اولین اثر سینمایی مسعود کیمیایی- بیگانه بیا- همراه رفیق قدیمی اش بود، درباره احتمال همکاری مجدد با مسعود کیمیایی اظهار کرد: رفاقت ها پابرجاست ولی درباره نقشها حرفی زده نشد. فعلا برنامه ای برای همکاری نداریم و اطلاعی هم از پروژه آینده ایشان ندارم.

او درباره دلیل فاصله چند ساله اش از کارگردانی گفت: ساخت فیلم نیاز به سرمایه گذار دارد و من اهلش نیستم که برای پیدا کردن سرمایه گذار دست به هر کاری بزنم و دنبال تهیه کننده و سرمایه گذار باشم. خودم هم به اندازه تولید فیلم سرمایه ای ندارم، به خصوص بعد از اتفاق ناعادلانه ای که برای اکران فیلم «گناهکاران» پیش آمد و همه داستان آن را می دانند که چه کردند و دیگر سرمایه ای برایم نمانده که خودم بخواهم فیلم جدیدم را مستقل بسازم.

فرامرز قریبیان در پایان افزود: الان شرایط کار کردن در سینمای ایران عوض شده و سرمایه گذارانی آمدند و من آدمی نیستم که دنبال آنها بروم مگر اینکه خودشان پیشنهاد بدهند. چند طرح و فیلمنامه برای تولید دارم ولی شرایط ساخت آن نامساعد است. من سینما را از سالهای خیلی دور دوست دارم و هر کسی برای خود روشی دارد من هم علاقمندم فیلمهای ژانر و کارهایی که خودم می پسندم را کار کنم.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید