چهلمین جشنواره فیلم فجرسینمای ایران
معرفی فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فجر

بخش نگاه نو: «بی صدا حلزون»

بهرنگ‌ دزفولی زاده، عکاس با سابقه سینما و تلویزیون، پس از ساخت ۹ فیلم کوتاه مستند و داستانی، اولین فیلم سینمایی خود را بهار امسال جلوی دوربین برد. دزفولی زاده در تجربه‌ نخست فیلمسازی سراغ سوژه‌ای دشوار رفت و به گفته خودش حدود ده سال برای ساخت «بی صدا حلزون» برنامه ریزی کرد.
این فیلم که با حمایت مالی معتبرترین شرکت ارزیابی شنوایی ایران ساخته شده، به دغدغه‌های روزمره‌ و آسیب‌های اجتماعی ناشنوایان می‌پردازد و هدف آن، فرهنگسازی بین این قشر با جامعه شنوا است.
هانیه توسلی، مهران احمدی، پدرام شریفی و محسن کیایی با حضور علیرضا جلالی تبار، بهنوش بختیاری و یک بازیگر کودک ناشنوا ترکیب بازیگران اصلی فیلم را تشکیل می‌دهند.
حاشیه فیلم
«بی صدا حلزون» پس از چهار ماه پیش تولید در سکوت خبری کلید خورد. اواخر آذرماه طی مراسمی معرفی عوامل و بازیگران با حضور جمعی از سینماگران و ناشنوایان در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد و درفولی زاده همانجا اعلام کرد که برای اکران عمومی، امکانات ویژه برای ناشنوایان در سینماها فراهم می‌شود.
شاید برای هر بازیگری تجربه بازی در نقش‌های ناشنوا، سخت باشد، همین امر انتخاب بازیگران این فیلم را دشوارتر ‌کرد و پروسه ترکیب و تمرین آنها کمی زمان برد.
شانس موفقیت فیلم
مرتضی شایسته از تهیه کننده‌های با تجربه سینمای ایران است که سابقه ساخت فیلم‌های موفق را در کارنامه دارد. پیش بینی می‌شود این فیلم هم به دلیل ترکیب متفاوت بازیگرانش و همچنین جسارت و ریسک کارگردان برای انتخاب سوژه فیلم، در بخش نگاه نو مورد توجه قرار بگیرد.
فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید