سینمای ایراننمایش خانگی
امین حیایی در برنامه «روب رو» مطرح کرد

بازی در فیلم «قرمز» در سرنوشت من نبود

امین حیایی در این گفت وگو به مرور کارنامه پرداخت

امین حیایی در دهمین قسمت برنامه «روب رو» مهمان فیلمنیوز بود. او که سال گذشته موفق به تصاحب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد شده بود در این گفت وگو به مرور اجمالی کارنامه اش پرداخت وبه نکات جالب و جذابی از دوران حضورش در سینما اشاره کرد که فرازهای مهم آن را به شکل فهرست وار مرور می کنیم.

♦ با نقش مکمل کارم را در سینما شروع کردم و بعد هر چه جلوتر رفتم اعتماد بیشتری به من شد و توانستم نقش اول هم بازی کنم، وقتی به این نقطه رسیدم متوجه شدم که چقدر نقش سخت است. چون باید حواست به همه کاراکترها باشد و هوای بازیگر مقابلت را داشته باشی، چون آنها کمک می کنند تا نقش اول کار بهتر ساخته و پرداخته شود.

♦ وقتی در فیلم «دو روی سکه» مقابل ابو الفضل پور عرب قرار شد بازی کنم، اصلا فکر نمی کردم که او مرا تحویل بگیرد، به هر حال آقای پور عرب استار آن زمان بود و من یک تازه کار به خاطر همین حسابی هیجان زده بودم. وقتی کنارش قرار گرفتم با تمام انرژری بازی کردم. برای همین خیلی از کارم خوشش آمد.

♦ بعد از اکران « دو روی سکه » بود که مزه بازیگری زیر زبانم آمد و از بازیگری لذت بردم. عکس هایم روی پوستر و سردر سینماها می دیدم و منتظر بودم مجلات و هفته نامه ها منتشر شوند و عکس هایم را ببینم.

♦ «سیب سرخ حوا» اولین فیلمی بود که نقش اصلی مرد را بازی می کردم، از اینجا به بعد فیلم هایی که بازی کردم مثل «تکیه برباد»، «رز زرد» و… همگی نقش اصلی بودم و کارها برایم جدی تر شد.

♦ سریال «اپارتمان» ساخته اصغر هاشمی خیلی به دیده شدن من کمک کرد. نقش پسر جوانی را بازی می کردم که موهای بلندی داشت، با همان موهای بلند من معروف شدم. چون آن زمان موی بلند به نوعی ممنوع بود. یعنی اگر در خیابان می دیدند، قیچی می کردند. برای همین تصویر من با آن موهای بلند در ذهن مردم ثبت شد.

♦ در روزگار جوانی وقتی آقای شاپور قریب از پروژه کنار رفتند، کار را خودمان به شکل تیم ورک جلو می بردیم. متن های آقای فرهادی می رسید و روی آن کار می کردیم و بعد سکانس ها را می گرفتیم. اصغر توسلی هم بیشتر نقش کارگردان تلویزیونی را داشت.

♦ من نقش هایی شبیه نقشم در «برف آخر»، «شعله ور»  و حتی «درخونگاه» را نقش اول می بینم.  که پایه و اساس درام بر اساس کاراکتر اصلی جلو می رود و در همه لحظات فیلم حضور موثر و پیش برنده دارد.

♦ من به خاطر یکسری اتفاقاتی که در درونم  افتاده بود نتوانستم فیلم «قرمز» را ادامه دهم . در آن دوره می خواستم به یک شناختی از خودم برسم برای همین ادامه اش ندادم. قرمز در سرنوشت من نبود و حتی اگر به عقب هم برگردیم بازهم در سرنوشت من نخواهد بود.

♦ سینمای کمدی را دوست دارم، مردم هم دوست دارند ، چون سرکار کمدی حالم خیلی خوب است. انرژی ها سر کار خوب است و در واقع از کار کردن خسته نمی شوی.

♦ من قبل از« شعله ور» ، قرار بود در فیلم «بی پولی» با حمید نعمت اله همکاری کنم، اما به دلیل اینکه تایم کاریمان به هم نخورد و من با پروژه های دیگر قرار دادم داشتم نتوانستم در بی پولی بازی کنم.

♦ من به پروژه ساخت ایران متعهد هستم، نقشم در این سریال نقش محوری است و اگر نباشم ساخت ایران عملا امکان تولید ندارد، برای همین چون به پروژه متعهد هستم در فصل سوم آن هم بازی کردم.

♦ ابتدا قرار پیشنهاد مجری گری برنامه « عصر جدید» به من داده شد، اما چون علاقه ای به کار اجرا ندارم، آن را نپذیرفتم، بعد از اینکه من این پیشنهاد را رد کردم ، گزینه داوری مطرح شد و دیدم کاری است که علاقه مندم انجامش دهم.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید