جشنواره سی و هفتم

پژمان بازغی: «تیغ و ترمه» قصه‌گو ترین فیلم پوراحمد است

نشست خبری فیلم سینمایی «تیغ و ترمه» به کارگردانی کیومرث پوراحمد با اجرای محمود گبرلو در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

در این نشست کیومرث پوراحمد ، دیبا زاهدی، پژمان بازغی، لاله اسکندری بازیگران اثر، رضا یزدانی خواننده، خشایار موحدیان تدوینگر، فردین خلعتبری آهنگساز فیلم و سایر عوامل حضور داشتند.

کیومرث پوراحمد نویسنده و کارگردان در ابتدای این نشست گفت: «خوشحالم که در حال حاضر در برابر جوانانی هستند که آینده این کشور را با قدرت می سازند. از نظر با وجود نسل جوان امروز آینده روشنی را میتوان برای کشور ترسیم کرد.»

رضا یزدانی خواننده فیلم تیغ و ترمه درباره همکاری با کیومرث پوراحمد گفت: «من برای کارگردانان بزرگی ترانه سرودم و خوانندگی را بر عهده داشتم و حال خوشحالم که با پوراحمد هم همکاری داشتم زیرا در کارنامه من نام بزرگی همچون کیومرث پوراحمد خالی بود.»

به گزارش میزان پوراحمد در پاسخ به سوالی درباره منفعل بودن شخصیت های فیلمش گفت: «بله این حرف شما درست است و شخصیت امیر فیلم کاملاً منفعل است. این هم به دلیل آن است فیلمبرداری بخش های پایانی کمی تغییر پیدا کرد. اما در اکران عموم کاری می‌کنیم که شخصیت امیر به این راحتی حذف نشود.»

کارگردان «شب یلدا» درباره ادعای یکی از خبرنگاران مبنی بر بی هویت بودن فیلم «تیغ و ترمه» تاکید کرد: «من متاسفم که این فیلم بی هویت است. من تمام تلاشم را برای این فیلم انجام دادم اما اگر این بی هویتی را درک نکردم ایراد از من است اما قصه های مجید و سرنخ از جمله آثاری بودند که همه بر هویت مداری آنها تاکید داشتند.»

او در ادامه توضیح داد: «واقعیت امر وقتی هر فیلمی می سازم فکر می کنم که بهترین فیلم است. من وقتی گل یخ را ساختم به خودم گفتم خواهران غریب تازه‌ای ساختم اما بعداً با نظرات منتقدین متوجه شدم که فیلم بدی است. هم اکنون برای قضاوت در برابر اثر زود است اما یا فیلم خوب است و یا فیلم بد که بعداً دیگر آن را نمی بینم.»

پوراحمد با تاکید بر بازیگری خوب لاله اسکندری خاطرنشان کرد: «از نظر من بازی لاله اسکندری کامل و عالی بود. شاید هر بازیگر دیگری این نقش را قبول نمی‌کرد اما اسکندری آن را به بهترین شکل ممکن ایفا کرد. از نظر من بازی پژمان بازغی را به خوبی بازی کرده است. بازی بارغی بسیار ظریفانه بود.»

پژمان بازغی درباره منفی بودن شخصیت امیر و بازی در این نقش اضافه کرد: «در دنیا سینما اختراع ما نیست پس بهتر است اگر برخی در سینما پیشرو هستند ما از آنها و تجربه آنها درس بگیریم. از نظر من «تیغ و ترمه» نه تنها بی هویت نیست بلکه یکی از قصه‌گو ترین فیلم های کیومرث پوراحمد است. از نظر من نقش امیر به هیچ وجه بی هویت نیست زیرا در حال تصویر سازی از شخصیت جهان است. نقش امیر بخش مهمی از زندگی ترمه را نشان می‌دهد.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید