تلویزیونسینمای ایران
رامبد جوان در برنامه «روب رو» مطرح کرد

دوست دارم در ادامه فقط کارگردان خندوانه باشم

رامبد جوان در یازدهمین برنامه «روب رو» مهمان استودیو « فیلمنیوز مدیا» بود. او در این مصاحبه به مرور کارنامه اش از خانه سبز تا خندوانه پرداخت و ضمن بیان یکسری نکات بامزه و جذاب به حاشیه هایی که پیرامونش در این سال ها اتفاق افتاده هم جواب داد.

♦ سر سریال « نوعی دیگر» بودم که شنیدم مسعود رسام و بیژن بیرنگ دارند سریالی طراحی می‌کنند به نام «خانه سبز»، که داستانش در یک آپارتمان می گذرد و اهالی آن هم با هم فامیل هستند، همان موقع به من گفتند که میخواهیم نقش پسر خانواده را به تو بدهیم.

♦ مسعود رسام و بیژن بیرنگ گفتند می خواهیم با خسرو شکیبایی صحبت کنیم برای نقش اول خانه سبز. شب با او قرار گذاشتند و گفتند اگر به توافق رسیدیم زنگ می زنیم. ساعت از یک و دو نیمه شب گذشته بود که زنگ زدند و خیلی خوشحال گفتند با خسرو بستیم .

♦ «خانه سبز» هفته به هفته نوشته می شد. ریتم تولید هر قسمت اینطوری بود که شنبه می آمدیم سر کار، بیژن (بیرنگ) متن را می آورد تا روز چهارشنبه که پخش داشتیم تصویربرداری می‌کردیم و حتی تا ساعاتی قبل از پخش مشغول کار بودیم. کار که پخش می شد، پنجشنبه و جمعه ما استراحت می کردیم و بیژن متن هفته قبل را آماده می کرد.

♦ از ابتدا دوست داشتم کارگردانی کنم و دغدغه این کار را داشتم، اما بازیگری هم جذابیت های خاص خودش را داشت .
«گمگشته» سریال استراتژیکی برای شبکه سه و تلویزیون بود چون قرار بود شروع کننده مسیر ساخت سریال های رمضانی باشد . حضور مسعود و مهران رسام به عنوان تهیه کننده های کار این اطمینان را به مدیران شبکه سه دادکه کارگردانی کار را به من که جوان و تازه کار بودند بسپارند.

♦ اگر دوباره به عقب برگردم بازهم فیلم« اسپاگتی در هشت دقیقه » را می سازم، اما قطعا با یک شک و شمایل و داستان دیگری.
در دهه هشتاد، به خاطر یکسری مشکلات مالی که بواسطه انجام یک پروژه برایم به وجود آمد، مجبور شدم به خیلی از پیشنهادهایی که در بازیگری به من می شد، جواب مثبت بدهم. در واقع هر پروژه ای که رقم بالاتری می داد، آن را قبول می کردم.

♦ قرار بود در فیلم «دختر آدم، پسر حوا» شهاب حسینی نقش اصلی کار را بازی کند. قرارداد هم بستیم و در جلسات روخوانی هم حاضر می شد، اما چند روز مانده به شروع کار، از بازی در فیلم انصراف داد و حامد کمیلی به جایش آمد.

♦ سرصحنه مسافران بودیم که پیمان قاسمخانی ماجرای طرح «ورود آقایان ممنوع» را برایم تعریف کرد و قرار شد کار کنیم. آن زمان به پیمان می گفتم ، من حاضرم هرچیزی که تو می نویسی را بسازم حتی یادداشت روی در یخچالت را.

♦ ویشکا آسایش از ابتدا برای من و پیمان انتخاب اول بود، اما تهیه کننده ها گزینه های دیگری داشتند. مریلا زارعی و لادن طباطبایی جدی ترین گزینه ها برای نقش خانم دارابی بودند که همکاری با آنها میسر نشد.

♦ همه انتقادها و ناراحتی ها که مردم از من به خاطر سفرم به کاناداد برای به دنیا آمدن فرزندم ، دارند را پذیرفته ام، اما این یک تصمیم خانوادگی بود که باید آن را انجام می دادم و لزومی نمی بینم جز به جز آن را توضیح بدهم.

♦ دوست دارم خندوانه ادامه پیدا کند، اما ایده آلم این است که یک فرد مناسب برای جلوی دوربین پیدا کنم و خودم فقط کارگردانی کار را انجام دهم.

فیلم‌نیوز

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید