تلویزیون
علی نصیریان:

در جریان ساخت سریال «برادرجان»، به دلیل فشار کاری و حمله قلبی راهی بیمارستان شدم

سریال «برادرجان» این شب‌ها با بازی علی نصیریان روی آنتن می‌رود و ایفای نقش این بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون مورد توجه بسیاری از مخاطبان و هنرمندان قرار گرفته است. نصیریان که پیش از این در ماه مبارک رمضان، عیار بازی اش را در «میوه ممنوعه» نشان داده بود، این بار با کاراکتر یک حجره‌دار به نام کریم بوستان ظاهر شده و یکی از نقش‌های اصلی سریال را بازی می کند.

با اینکه تا حدودی محور سریال «برادرجان» شخصیت چاوش با بازی حسام منظور است اما نصیریان هنرمندانه به میدان آمده و مخاطب را با خودش همراه کرده است. اما یکی از اتفاقاتی که دراین سریال افتاد و روانه شدن علی نصیریان در جریان ساخت سریال «برادرجان»به بیمارستان بود. او در این باره به تسنیم گفت: در جریان کار، قدری فشار و هیجان وارد شد و البته احساس ناراحتی قلب هم داشتم و به بیمارستان رفتم. خوشبختانه مشکلی نبود و خدا را شکر الان هم کماکان مشغول تصویربرداری هستیم.

نصیریان در خصوص تمجیدهای مردم و هنرمندان از بازی در نقش کریم بوستان، اظهار کرد: من بسیار خوشبخت هستم که مردم با کارهای نمایشی درست و خوب، ارتباط برقرار می‌کنند. آرزوی من خدمت کردن به این مردم قدرشناس و دوست‌داشتنی است. مردم راضی باشند حتماً پیام‌ها و موضوعات سریال‌ها را هم دریافت می‌کنند. من خودم را فرد ناچیزی در قبال ملت ایران می‌دانم و تمام دغدغه‌ام خدمت به این مردم است. از هنرمندان هم تشکر می‌کنم که در پیام‌هایی به حضور بنده در سریال رمضانی تلویزیون اشاره کرده‌اند.

بازیگر نقش بزرگ آقا در فصل اول سریال «شهرزاد»، در پاسخ به این سوال که چرا آن ماندگاری و اثرگذاری گذشته را، سریال‌های امروز تلویزیون ندارند، تأکید کرد: اگر زمان بگذارند و موضوع و ساختار سریال، قصه و شخصیت‌ها سرجای خودشان باشند مردم می‌پسندند. اما وقتی کارها چه در ایده‌پردازی و چه در اجرا باری به هرجهت ساخته می‌شوند، حتماً برای مردم راضی‌کننده نخواهند بود.  کار خوب زحمت دارد و نیازمند دقت و تمرکز است. وقتی سریالی سرهم بندی می‌شود به جایی نمی‌رسد؛ باید بهترین کارها را برای مردم بسازیم. چون امکانات نمایشی اعم از نویسنده خلاق، کارگردان خوش‌فکر و بازیگران شایسته کم نداریم. اینجا باید دقت شود کار سریال‌سازی به اهلش سپرده شود.

این بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون افزود: وقتی می‌گویم کار سریال‌سازی به اهلش سپرده شود برای این است که کاربلدها و حرفه‌ای‌ها می‌دانند چگونه برای ساخت یک سریال باید سرمایه‌گذاری انجام داد و یک فرآیند درست و اصولی برای تولید درنظر می‌گیرند. چرا باید مردم شبکه‌های بیرونی را ببینند و مخاطب آن نوع سریال‌ها باشند؟ برای اینکه ما خودمان کم می‌گذاریم. اوایل انقلاب یک دهه‌های فراموش‌نشدنی از ساخت سریال داشتیم که مصادیق بارز آن شاید «هزاردستان» و «سربداران» باشد. چقدر این سریال‌ها با دقت و ممارست ساخته می‌شدند و مورد اقبال مخاطبین قرار می‌گرفتند. ولی الان بیشتر کار کمّی می‌کنیم تا کیفی!

نصیریان با اشاره به اینکه باید برای تولید سریال وقت گذاشته شود و بیش از هرچیز به کیفیت اهمیت بدهیم، خاطرنشان کرد: امروز سریال‌ها در حین پخش هم تصویربرداری می‌شوند و این خودش یک فشار و اضطرابی ایجاد می‌کند. شاید به ضرر کیفیت تمام شود؛ چون باید قسمت‌ موردنظر به پخش برسد. واقعاً همه عوامل با فشردگی کار می‌کنند و زحمت می‌کشند تا یک کار خوب و موردپسند به آنتن برسد اما چرا باید چنین فشارهایی باشد؟ باید برای ساخت سریال تلویزیونی وقت کافی گذاشته شود، چون وقت مردم هم اهمیت دارد. مخاطبین ما پذیرای محتوا و پیام‌های تازه و کاربردی هستند. انتظار دارم تلویزیون به جای اینکه کمیّت را به کیفیت ترجیح دهد، کمتر کار کند و بیشتر بر روی ارتقاء کیفیت سریال‌سازی متمرکز شود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید