نمایش خانگی
یکی از عجیب‌ترین شخصیت‌های «مهمونی» چطور جان گرفت

لقمانیان : روح، عروسک سخت و پیچیده‌ای است

محمد لقمانیان عروسک گردان کاراکتر «روح» کار با این عروسک را سخت و پیچیده توصیف کرده است.

به گزارش فیلم‌نیوز، یکی از عروسک‌های جذاب مجموعه «مهمونی»، عروسک «روح» است که به تازگی به جمع عروسک‌های این برنامه اضافه شده است. حرکات این عروسک به گونه‌ای طراحی شده که حس معلق بودنش در فضا کاملا به مخاطب منتقل می‌شود. انتقال این حس با عروسکی که ابعاد ویژه و البته متغییری دارد کار عروسک گردان را حسابی سخت و پیچیده کرده است. محمد لقمانیان عروسک گردان «روح» در گفت وگویی با تاکید بر این نکته عنوان کرده :«کلا یک عروسک‌گردان خوب باید اصول بازیگری را بلد باشد. من از بازیگری شروع کردم و چون هم کارگردانی می‌کنم و هم بازیگری، اصول بازیگری را می‌دانم. عروسک‌گردان می‌تواند این اصول را به عروسک منتقل و طوری عروسک را هدایت کند که مثل بازیگرها حس و نگاه درست داشته باشد.»

او در ادامه درباره رویا روی اش با عروسک روح و تکنیکی که برای هدایت و درآوردن حس معلق بودن آن به کار گرفته گفته است :«درآوردن حس معلق بودن عروسک روح در فضا به سختی اتفاق افتاد و تقریبا به کُندی پیش رفت، چون خیلی مکانیزمش سخت بود، چند بار با همکاران مختلف تست کردیم، تا این که من و همکارم آقای علی پاکدست او را گرفتیم و به این نتیجه رسیدیم اگر طرز ایستادن و نشستن خودمان یک مکانیزم خاصی داشته باشد، بیشتر به کاراکتر نزدیک می‌شویم. حتی اوایل هم چند برداشت رفتیم اما خودمان راضی نبودیم و بعدها اواخر برنامه و بعد از این که راه افتاده بودیم، آن برداشت‌ها را دوباره تکرار کردیم. کار خیلی سختی بود اما خدا را شکر محقق شد.»

محمد لقمانیان در مجموعه «مهمونی» علاوه بر «روح» عروسک گردان کاراکترهای «پشه» و «قیمه» هم هست. او علاوه بر این در مجموعه عروسکی «شهرک کلیله و دمنه»عروسک گردان چند شخصیت اصلی است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید