نمایش خانگی
وضعیت نامشخص پخش ادامه سریال مرضیه برومند

رئیس ساترا: پخش شهرک کلیله‌ودمنه غیرقانونی است؛ تهیه‌کننده: توقیف صحت ندارد

بعد از تکذیب خبر توقیف «شهرک کلیله‌ودمنه» توسط تهیه‌کننده سریال، حالا سعید مقیسه، معاون رئیس سازمان صداوسیما و رئیس ساترا هم خبر توقیف را تکذیب کرده و از اقدامات قضایی علیه پلتفرم فیلم‌نت خبر داده است.

به گزارش فیلم‌نیوز، بعد از انتشار خبر توقیف «شهرک کلیله‌ودمنه»، مصطفی احمدی، تهیه‌کننده سریال اعلام کرد که خبر توقیف صحت ندارد و هیچ مطلبی دراین باره به او و مجموعه فیلم‌نت اطلاع داده نشده است.» بلافاصله بعد از این اظهارنظر، سعید مقیسه، رئیس ساترا در گفت‌وگو با صبا توضیح داد: «سریال «شهرک کلیله‌و‌دمنه» از ساترا درخواست مجوز انتشار کرد. لذا قسمت‌های ارائه‌ شده بازبینی و با عوامل تولید جلسه حضور برگزار شد و نکات منفی این سریال، ایرادهای محتوایی و بی‌توجهی به ارزش‌های اسلامی در آن اعلام گردید که پیرو اصرار تیم تولید بر ادامه ناهنجاری‌های اشاره‌شده و اصلاح نکردن آن‌ها، نامه عدم امکان پخش قبل از بارگذاری اولین قسمت ابلاغ گردید.»

او در ادامه گفت: «متاسفانه پلتفرم فیلم‌نت بدون توجه به روند قانونی انتشار محتوا در کشور، این سریال را منتشر کرده است. پس از عکس‌العمل خانواده‌ها و مسئولین ذیربط به مشکلات اخلاقی این اثر که قبلا هم توسط ساترا اشاره شده بود، بخش‌هایی اصلاح شده است، اما به دلیل عدم اصلاح دیگر تخلفات محتوایی، هنوز مجوز انتشار صادر نشده و پخش آن غیرقانونی است. برای توقف سریال یا فیلتر پلتفرم مربوطه، نیاز به طی مراحل قانونی است که از طریق مقامات قضایی و مسئولین ذیربط در حال پیگیری هستیم.»

 

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید