سینمای ایران
وعده‌ای که تهمینه میلانی به آن وفادار ماند

داستان «آتش بس 3» چیست و چه وجه مشترکی با دوقسمت قبلی دارد؟

تهمیه میلانی در زمان اکران فیلم«آتش بس 2» اعلام کرد که این پروژه شامل 5 قسمت است که قصد دارد هر قسمت آن را با فاصله‌ای ده ساله نسبت به هم بسازد، او حالا بعد از گذشت 8 سال پروانه ساخت قسمت سوم این پروژه را گرفته و می‌خواهد آن را به زودی جلوی دوربین ببرد، حالا داستان قسمت سوم چییست؟

به گزارش فیلم‌نیوز، تهمیه میلانی سال 1384 قسمت اول فیلم «آتش بس» را با حضور مهناز افشار ، محمد رضا گلزار جلوی دوربین برد که این فیلم توانست در آن سال نام خود را به عنوان نخستین پروژه سینمایی که توانسته بیش از 1 میلیارد تومان فروش کند در تاریخ سینمای ایران ثبت کند.

میلانی 9 سال بعد با ترکیبی متفاوت و اینبار با حضور میترا حجار و بهرام رادان قسمت دوم این فیلم را جلوی دوربین برد. قسمت دوم برخلاف قسمت اول نتوانست مخاطبانش را راضی کند، اما با اینحال فروش راضی کننده‌ای داشت. این کارگردان در همان زمان در گفت وگویی اعلام کرد که پروژه « آتش بس» شامل 5 قسمت است که قصد دارد هر قسمت از آن را با فاصله‌ای ده ساله نسبت بهم جلوی دوربین ببرد.

حالا و بعد از گذشت نزدیک به 9 سال از زمان ساخت فیلم «آتش بس 2» او پروانه ساخت قسمت سوم را هم گرفته تا به زودی این قسمت را هم وارد فاز تولید کند. میلانی در همان گفت وگو اعلام کرد که بر خلاف دو قسمت قبلی، قسمت سوم درباره مشکلات زوج‌ها نیست و داستان متفاوتی دارد :« این قسمت درباره دختران پا به سن گذاشته است که ازدواج نکردند و همین موضوع مسأله این دختران شده است.»

آتش بس 1 نخستین فیلمی است که در سینمای ایران پا به باشگاه میلیاردی‌ها گذاشت

کاراکتر ثابت هر دو قسمت قبلی «آتش بس» دکتر روانشانسی است که زوج‌های این دو فیلم با مراجعه به او مشکلاتشان را با او مطرح می‌کردند. این کاراکتر که نقش آن را آتیلا پسیانی بازی می‌کند قرار است در قسمت سوم و البته قسمت های بعدی هم حاضر باشد :«من فقط قصد دارم دکتر روانشناس را در همه این مجموعه حفظ کنم و اگر زمانی آقای پسیانی در دسترس نبود کس دیگری را جایگزین او می‌کنم. چون قصد دارم از طریق این روانشناس حرف‌های خودم را با بیننده مطرح کنم و به روابط غلط «آتش بس» بدهم.»

تهمینه میلانی در حد فاصل قسمت دوم آتش بس و قسمت سوم آن که به تازگی پروانه ساخت گرفته ، فیلم «ملی و هزار راه نرفته» را ساخت. این فیلم سال 1395 روی پرده رفت. میلانی قرار است بعد از نزدیک به شش سال فیلم جدیدش را کارگردانی کند. تهیه فیلم « آتش بس3» به مانند دیگر کارهای این کارگردان بر عهده همسرش محمد نیک بین است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید