تلویزیون
در برنامه دور همی مطرح شد + ویدیو

مهران مدیری : در سینما رشوه می‌دهند تا نقش بگیرند

ویدیوی این بخش از «دورهمی» را در انتهای خبر ببینید

مهران مدیری در برنامه «دورهمی» از رشوه گرفتن کارگردان‌ها و تهیه‌کننده‌ها برای تقسیم نقش بین علاقه‌مندان بازیگری انتقاد کرد.

به گزارش فیلم‌نیوز، در قسمتی از برنامه «دورهمی» که جمعه شب روی آنتن رفت، مهران رجبی بحث را به سمت رشوه گرفتن در ادارات کشید و مهران مدیری هم از این فرصت استفاده کرد تا به مسئله رشوه در سینما بپردازد.

مدیری توضیح داد که رشوه فقط در بانک‌ها و اداره‌ها اتفاق نمی‌افتد و در سینما هم به وفور شاهدش هستیم. او گفت: «یک کار کثیفی که در کار ما انجام می‌دهند این است که از شما پول می‌گیرند تا بازی کنید. این هم اسمش رشوه‌ است. به یک بازیگر می‌گویند 200 میلیون بده چهار تا سکانس بازی کنی.»

بعد از جوان‌هایی که می‌خواهند وارد این حرفه شوند خواست دست به چنین کاری نزنند و توضیح داد: «به جوان‌هایی که می‌خواهند وارد این حرفه شوند باید بگویم واقعا این کار را نکنید. تهیه‌کننده باید سرمایه‌ ساخت فیلم را از جای دیگری بیاورد. قرار نیست شما 100 میلیون، 200 میلیون بدهید تا بازی کنید. شما باید بازی کنید و برای آن دستمزد هم بگیرید.»

مهران رجبی هم خاطره‌ای در همین زمینه تعریف کرد: «یک بار یکی آمد گفت یک سریال چند می‌ارزد؟ گفتم مثلا 10 میلیارد تومان. بهم گفت 10 میلیارد می‌دهم دخترم بازیگر شود. گفتم اصلا معلوم نیست این پول را بدهی، دخترت واقعا بازیگر شود و خلاصه منصرفش کردم.»

او خاطره دیگری هم از جوانی تعریف کرد که برای نمای بسته در یک فیلم پول داده. گفت: «در یکی از شهرستان‌ها سر یکی از این فیلم‌های استانی، یک نفر آمد گفت آقای رجبی نمای بسته چقدر است؟ من تعجب کردم و بعد گفت من هفت میلیون پول داده‌ام تا چند نمای بسته ازم بگیرند. هر نمای بسته یک میلیون تومان است و هر لانگ‌شات 200 هزار تومان.»

فیلم‌نیوز

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید