چهلمین جشنواره فیلم فجر
معرفی فیلم‌های راه یافته به چهلمین جشنواره فجر

هِناس

«هِناس»

کارگردان: حسین دارابی
نویسندگان: احسان ثقفی – مهدیه عین‌الهی
تهیه کننده: محمدرضا شفاه

درباره کارگردان
دومین فیلم بلند حسین دارابی پس از فیلم «مصلحت»، فیلم «هناس» با نام قبلی «صورت فلکی» است. «مصلحت» که موضوعی سیاسی داشت سال گذشته در سی و نهمین جشنواره‌ فیلم فجر به نمایش درآمد و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را بدست آورد. «هِناس» به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه محصول سازمان سینمایی حوزه هنری، فیلمی در ژانر درام اجتماعی خانوادگی است و طبق شنیده ها به موضوعی جنجالی می پردازد.

ترکیب بازیگران
مریلا زارعی، بهروز شعیبی، وحید رهبانی، سیاوش طهمورث، سولماز غنی، امین میری گروه بازیگران «هِناس» را تشکیل می دهند.

داستان فیلم
«هِناس» فیلمی در ژانر درام اجتماعی خانوادگی است که با نگاهی زنانه به مقطعی مهم و ملتهب از دهه نود جامعه ایران می‌پردازد. این فیلم به نوعی روایت ‌گر قصه زنی است که زندگی اش را در آستانه فروپاشی می‌بیند و به دلیل مورد تهدید قرار گرفتن خانواده اش، دچار تشویش ها و نگرانی های درونی می‌ شود.

عوامل
مجری طرح: کامران حجازی، مدیر فیلمبرداری: مجید گرجیان ، تدوین: سیاوش کردجان، طراح صحنه: بهزاد جعفری طادی، طراح لباس: سوسن‌ نوروزی، طراح گریم: سیامک احمدی، صدابردار: امیر شاهوردی، موسیقی: فردین خلعتبری، صداگذار: آرش قاسمی، جلوه های میدانی: آرش آقابیگ، جلوه های بصری: محمد لطفعلی، مدیر تولید: پیمان حجازی، عکاس: حمید ضرابی

سابقه عوامل و پیش بینی در فجر چهلم
مریلا زارعی یکی از پرافتخارترین بازیگران زن جشنواره فجر است و در جشنواره چهلم پس از سه سال بار دیگر با «هِناس» از شانس های اصلی کسب سیمرغ است. بهروز شعیبی هم که با «طلا و مس» خاطره خوشی در عرصه بازیگری دارد، نقش اصلی مرد فیلم را بازی می کند. بهزاد جعفری طادی، فردین خلعتبری، سیاوش کردجان، آرش قاسمی و آرش آقابیگ نیز در تیم پشت صحنه پیش از این سابقه نامزدی و دریافت سیمرغ بلورین را داشته اند.

یک دیالوگ از فیلم
همه چیز و که قرار نیست بدونی. چیزی که بهت میگم تموم اطلاعاتیه که می تونم بهت بدم. چیزایی که دونستنش باعث می‌شه موقعیتت تغییر کنه و دیگه نتونی مثل قبل زندگی کنی . . .
.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید