چهلمین جشنواره فیلم فجر
گزارش نشست رسانه‌ای فیلم «بی‌رویا»

هومن سیدی: پایان فیلم تحمیلی است / طناز طباطبایی: این فیلم درباره اسکیزوفرنی نیست!

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر، نشست رسانه‌ای فیلم «بی‌رویا» با حضور عوامل این فیلم و اهالی رسانه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

هومن سیدی تهیه کننده این فیلم  گفت: «من تاثیری در را فیلمنامه نداشتم و خودم را تهیه‌کننده نمی‌دانم و برنامه‌ای هم برای آن ندارم. من قصد داشتم آرین فیلمش را بسازد و تلاش کردم مزاحمتی برای آن ایجاد نکنم تا کارش را انجام دهد. تهیه‌کننده اصلی کار سعدی است و تمام زحمات روی دوش او ‌و آرین بود. اگر قرار است تهیه‌کننده باشم نمی‌خواهم خیلی وارد حیطه ذهنی کارگردان باشم. این فیلم را خودم خیلی دوست داشتم.»

آرین وزیردفتری کارگردان بی رویا درباره تاثیر گرفتن از فیلم‌ها و کتاب‌ها برای ساخت این فیلم گفت: «ابایی ندارم که بگویم از فیلم‌ها و کتاب‌ها برای ساخت فیلم الهام گرفتم. من از فیلم‌ آقای برگمان و بچه‌ روزماری و … برای ساخت این اثر الهام گرفتم.»

هومن سیدی با تاکید بر اینکه پایان فیلم تحمیلی است، عنوان کرد: «فکر می‌کنم برای اکران عمومی فیلم باید با وزارت ارشاد حرف بزنیم و راه حل دیگری را پیدا کنیم. به نظرم این خیلی توصیه سطحی است و چنین پایانی به فیلم لطمه می‌زند.»

طناز طباطبایی نیز پیرامون نقشش در این فیلم گفت: «من نقش بیمار اسکیزوفرنی را بازی نمی‌کنم. این کپشن در پایان کار به دلیل گرفتن پروانه نمایش و اکران آن در فجر اضافه شد. مفهومی که ما به آن می‌پرداختیم مسئله تغییر هویت بود البته فیلم لایه‌های روانشناختی نیز دارد.»

طباطبایی درباره نوشته آخری که در پایان فیلم آمده و درباره بیماری اسکیزوفرنی است، توضیح داد: «کپشن نهایی در عبور از مسیر پر پبچ و خم اخذ فیلمنامه اضافه شده اما درباره خود فیلم موضوعیت ندارد و ما بین انتخاب حضور در جشنواره و اضافه کردن کپشن موضوع دوم را انتخاب کردیم و خود فیلم درباره موضوع اسکیزوفرنی نیست.»

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید