چهلمین جشنواره فیلم فجرسینمای ایران
گزارش نشست خبری فیلم «دوزیست»

هادی حجازی فر: در بازیگری رویایی ندارم و در حال تجربه کردن هستم/ پژمان جمشیدی: علاقه دارم نقش‌های جدی هم بازی کنم

 

نشست خبری فیلم سینمایی «دوزیست» به کارگردانی برزو نیک نژاد با حضور سازندگان آن در سینمای اهالی رسانه برگزار شد.

پژمان جمشیدی از بازیگران «دوزیست» درباره نقشش در این فیلم توضیحاتی ارائه داد و گفت: «پیشنهاداتی که در سال به من ‌می‌شود اکثرا ژانر کمدی است اما دوست دارم نقش‌های جدی هم ایفا کنم که «دوزیست» از آن جمله بود. حضور در این نقش و فیلم برای من تجربه متفاوتی بود. من برای دومین بار افتخار همکاری با برزو نیک نژاد و سعید خانی را پس از «لونه زنبور» داشتم.»

برزو نیک‌نژاد کارگردان فیلم در این نشست عنوان کرد: «سعی کردم در این فیلم خیلی از واقعیت‌ها را نگویم. جبر زندگی گاهاً آدم‌ها را مجبور می‌کند که دوزیست‌وار زندگی کنند و این آدم‌های قصه «دوزیست» من را مجبور کردند که به سراغشان بروم.»

او درباره نقش آفرینی سعید پورصمیمی در این فیلم گفت: «سعید پورصمیمی صددرصد انتخاب اولم برای ایفای این نقش بود. در این فیلم به غیر از یکی از بازیگران بقیه همه انتخاب اولم بودند. خوشبختانه ما شانس داشتیم که آقای پورصمیمی فیلمنامه ما را دوست داشتند و در کنارمان بودند.»

نیک نژاد درباره قهرمان فیلم اظهار کرد: «خیلی از ماها مسیری را انتخاب کردیم که عطا رفته و به‌نظرم هنوز هم جواد عزتی در فیلم قهرمان است.»

هادی حجازی‌فر نیز در ادامه خاطرنشان کرد: «از شانس خوب من است که نقش‌های مختلفی به من پیشنهاد می‌شود. تجربه‌های دوست داشتنی را در کنار این تیم خوب داشتم. من در بازیگری رویایی ندارم. در حال تجربه کردن هستم و جرات ریسک زیادی دارم.»

ستاره پسیانی نیز در بخش دیگری از این نشست گفت: «بازیگری، بازیگری است و به نظرم تئاتر و سینما فرقی با هم ندارند و البته که تئاتر به من کمک کرده است.»

سعید خانی تهیه‌کننده فیلم در ارتباط با ساخت فیلم در بخش خصوصی تصریح کرد: «بعد از فیلم «ارادتمند …» دیگر نمی‌‌خواستم فیلم اجتماعی بسازم، اما احساس کردم با کمک برزو نیک نژاد می‌توانم فیلم اجتماعی خوب بسازیم. در کنار یک تیم حرفه‌ای تلاش کردیم فیلم خوبی بسازیم.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید