چهلمین جشنواره فیلم فجر
معرفی فیلم‌های راه یافته به چهلمین جشنواره فجر

نگهبان شب

«نگهبان شب»

تهیه کننده و کارگردان: رضا میرکریمی
نویسنده: رضا میرکریمی – محمد داودی

درباره کارگردان
«نگهبان شب» از فیلم‌ های کنجکاوی‌ برانگیز جشنواره امسال است که دهمین ساخته رضا میرکریمی محسوب می شود. «قصر شیرین» ساخته قبلی این کارگردان در جشنواره سی و هفتم با استقبال بسیار خوب منتقدان و مخاطبان مواجه شد. «نگهبان شب» از مضمونی اجتماعی و عاشقانه برخوردار است.

ترکیب بازیگران
تورج الوند، لاله مرزبان، علی اکبر اوسانلو با هنرمندی محسن کیایی و با حضور ویشکا آسایش و کیومرث پوراحمد گروه بازیگران «نگهبان شب» را تشکیل می دهند.

داستان فیلم
عوامل فیلم به جای خلاصه داستان این متن را در اختیار رسانه ها قرار دادند: پیرمرد پرسید: چرا دختر عمویت را نگرفتی؟ مگر نشان کرده هم نبودید؟ جوان سر به زیر انداخت و زیر لب پاسخ داد: آقا پسرعموهام گفتند سهمم از زمین‌ پدری را بزنم به اسم‌شون. پیرمرد متعجب: خب می‌زدی، مگه نگفتی آب نداره؟ جوان آرام سرش را بالا آورد، توی چشم های خسته پیرمرد نگاه کرد وگفت: آقا ما رفته بودیم زن بگیریم نرفته بودیم که معامله کنیم . . .

عوامل
مجری طرح و مدیرتولید: صادق میرکریمی، مدیر فیلمبرداری: مرتضی هدایی ، تدوین: رضا میرکریمی، طراح صحنه: سعید حسنلو، طراح لباس: زهرا صمدی، طراح گریم: محمود دهقانی، صدابردار: سعید بجنوردی، صداگذار: امیرحسین قاسمی، عکاس: حافظ احمدی

سابقه عوامل و پیش بینی در فجر چهلم
فیلم های رضا میرکریمی همیشه با استقبال خوبی از سوی منتقدان و مخاطبان رو به رو شدند. پیش بینی می شود این اتفاق برای «نگهبان شب» هم تکرار شود، بخصوص که «قصر شیرین» ساخته قبلی این کارگردان بسیار مورد توجه قرار گرفت. تورج الوند، لاله مرزبان و محسن کیایی هم با توجه به نقش متفاوتشان، شانس خوبی برای دیده شدن در بخش بازیگری دارند. محمد داودی، امیرحسین قاسمی و سعید بجنوردی نیز در تیم پشت صحنه پیش از این سابقه نامزدی و دریافت سیمرغ بلورین را داشته اند.

یک دیالوگ از فیلم

+ خونه ات کجاست؟
-آقا خیلی دور، نزدیک مرز
+سربازی همینه دیگه، هرکسی باید جلوی خونه یکی دیگه نگهبانی بده.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید