چهلمین جشنواره فیلم فجر
معرفی فیلم‌های راه یافته به چهلمین جشنواره فجر

موقعیت مهدی

«موقعیت مهدی»

کارگردان: هادی حجازی فر
نویسندگان: هادی حجازی فر – ابراهیم امینی
تهیه کننده: حبیب والی نژاد

درباره کارگردان
«موقعیت مهدی» نخستین ساخته هادی حجازی فر محسوب می شود که ابتدا در قالب مینی سریالی برای تلویزیون ساخته شد و حالا قرار است یک نسخه سینمایی از آن در جشنواره فیلم فجر به نمایش در بیاید. حجازی فر که در سال های اخیر با بازی اش مورد توجه منتقدان و تماشاگران قرار گرفته و با نویسندگی فیلمنامه فیلم «آتابای» هم خوش درخشیده، حالا در اولین تجربه کارگردانی اش مورد قضاوت تماشاگران قرار می گیرد.

ترکیب بازیگران
هادی حجازی‌فر، ژیلا شاهی، وحید حجازی‌فر، معصومه ربانی‌نیا، وحید آقاپور و روح‌الله زمانی گروه بازیگران «موقعیت مهدی» را تشکیل می دهند.

داستان فیلم
مهدی باکری، فرمانده لشگر ۳۱ عاشورا از برادر کوچک‌ترش حمید می‌خواهد علی‌رغم مشکلاتی که برایش پیش آمده به منطقه برگردد و در کنار او باشد. حمید می‌پذیرد و همراه می‌شود. حالا بعد از عملیات خیبر، مهدی باید تنها به خانه برگردد.

عوامل
مدیر فیلمبرداری: وحید ابراهیمی ، تدوین: حسین جمشیدی گوهری، طراح صحنه: امیر زاغری، طراح لباس: بهزاد آقابیگی، طراح گریم: شهرام خلج، صدابردار: مسیح حدپور سراج، موسیقی: مسعود سخاوت دوست، صداگذار: حسین ابوالصدق – مهرشاد ملکوتی، جلوه های میدانی: ایمان کرمیان، عکاس: علی نیک رفتار

سابقه عوامل و پیش بینی در فجر چهلم
«موقعیت مهدی» از جمله فیلم های در ژانر حوزه دفاع مقدس جشنواره فجر است. هادی حجازی فر در این سال ها بارها بازی اش مورد توجه قرار گرفته و امسال می تواند هم در مقام بازیگر و هم کارگردانی اولین سیمرغ بلورین اش را بدست بیاورد. ژیلا شاهی هم که در «قصر شیرین» خوش‌ درخشید، طبق شنیده ها در نقش اصلی زن فیلم بازی متفاوتی را به نمایش گذاشته است. شهرام خلج، مهران ملکوتی، ایمان کرمیان نیز در تیم پشت صحنه پیش از این سابقه نامزدی و دریافت سیمرغ بلورین را داشته اند.

یک دیالوگ از فیلم
خستگیات، قرمزی چشمات، کی از بین می‌ره قربونت برم؟ کی اونقدر تو خونه می‌مونی که نخوام تو رو با لباس‌های خیس بدرقه کنم؟

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید