چهلمین جشنواره فیلم فجرسینمای ایران
معرفی فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر .

«من می‌ترسم»

«من می‌ ترسم»/ بخش سودای سیمرغ

‏‎نویسنده، تهیه کننده و کارگردان: بهنام بهزادی
بازیگران: الناز شاکردوست، پوریا رحیمی سام، امیر جعفری، ستاره پسیانی و مهران احمدی

درباره فیلم
بهنام بهزادی از کارگردانان موفق و البته کم کار سینمای ایران است که با اولین فیلمش «تنها دو بار زندگی می کنیم»، مورد تحسین سینماگران و منتقدان قرار گرفت. پس از ساخت سه فیلم سینمایی و کسب جوایز متعدد داخلی و خارجی، آذر ماه سال گذشته «من می‌ ترسم» را با ترکیب متفاوتی از بازیگران شاخص سینما و هنرمندان جوان تئاتر جلوی دوربین برد. طبق شنیده‌ها، ساخته جدید بهزادی به یک بحران مهم اجتماعی می‌پردازد و حریم خصوصی چالش مهم قصه است. الناز شاکردوست، پوریا رحیمی‌سام، امیرجعفری، ستاره پسیانی، مهران احمدی بازیگران اصلی «من می ترسم» هستند که هر کدام در نقش‌های متفاوتی جلوی دوربین رفته‌اند.

حاشیه
‏‎پس از پایان مراحل تولید «من می ترسم» در خبرها عنوان شد که اولین نمایش فیلم در جشنواره‌‌های بین المللی خواهد بود اما عوامل تصمیم گرفتند تا فیلم در جشنواره فجر امسال به نمایش درآید. «من می ترسم» اردیبهشت ماه امسال پروانه نمایش گرفت و بهزادی در گفتگویی که همان زمان با یکی از روزنامه‌ها انجام داد به این نکته اشاره کرد که فیلم جدیدش فضایی متفاوت ‌تر نسبت به آثار قبلی‌اش دارد و در عین اینکه همه جست‌و‌جوها را برای رسیدن به بیان سینمایی هنری دارد اما برای عموم مخاطبان هم فیلم جذابی خواهد بود‪.‬

شانس موفقیت
‏‎آخرین حضور بهزادی در جشنواره فجر، به دوره سی و چهارم با فیلم «وارونگی» بر‌ می‌گردد. اما در سالی که رقبای سر سختی مانند «ابد و یک روز» و «بادیگارد» در جشنواره حضور داشتند نه تنها «وارونگی» بلکه بسیاری از فیلم‌ها نیز از نگاه داوران فجر مغفول ماندند. «وارونگی» اما در زمان اکران و انتشار در شبکه نمایش خانگی مورد توجه منتقدان و مخاطبان قرار گرفت و در فستیوال‌های معتبری مانند بخش نوعی نگاه فستیوال کن حضور پیدا کرد. فیلم جدید بهزادی با توجه به فضای متفاوتی که دارد، شانس زیادی برای دیده شدن در بخش کارگردانی و بازیگری خواهد داشت خصوصا که شنیده می شود نقش دو بازیگر‌ اصلی فیلم یعنی الناز شاکردوست و امیر جعفری بسیار متفاوت از کارهای قبلی آنها خواهد بود.
.
.
فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید