چهلمین جشنواره فیلم فجرسینمای ایران

لغو‌ اکران فیلم «عامه پسند» در مشهد! / یادداشت سهیل بیرقی درباره این اتفاق

فیلم سینمایی «عامه پسند» به کارگردانی سهیل بیرقی که قرار بود امروز در مشهد به نمایش در بیاید، اکران آن با ممانعت روبرو شده است. تا کنون وزارت ارشاد هیچ واکنشی نسبت به این اتفاق نشان نداده و هنوز دلیل مشخصی برای لغو اکران فیلم در مشهد ارائه نشده است.

«عامه پسند» اولین فیلم جشنواره امسال است که دچار چنین اتفاقی شده و به نظر می‌رسد قرار نگرفتن آن در فهرست ۱۰ فیلم برتر آرای مردمی چندان بی‌ارتباط با حاشیه‌ای که برای آن به وجود آمده نباشد.

اما سهیل بیرقی کارگردان فیلم در واکنش به این اتفاق در صفحه شخصی‌اش نوشت:

یا ضامن آهو
در مشهد جلوی نمایش «عامه‌پسند» را گرفتند! به همه زنگ زدم همه می‌گویند «از بالا» گفته‌اند!! کجاست این «بالا»؟! کاش می‌شد با این بالا حرف زد! باید جواب دهد چگونه فیلمی که هنوز ندیده است را تصمیم می‌گیرد که دیگران هم نبینند و حذفش می‌کند. چرا خودش را نشان نمی‌دهد این بالا؟! تو کجایی؟! در حمایت از کوشکی آمدی یا کنار مشاجره اهوارکی بودی یا پشت حمله‌ی هفت و فراستی؟! یا یک شبه خودت را رساندی به مشهد و عامه پسند ممنوع کردی؟! تو کجایی؟! دقیقاً کجایی؟! چرا در زمان و مکان نمی‌گنجی؟! اگر نمی‌آیی بگو حداقل من بیایم؟! از چی می‌ترسید؟! از فیلم یا از اسامیِ سازندگانِ مستقلِ آن؟! ما دشمن نیستیم. ما برانداز نیستیم. بیا از بالا پایین. من یکنفره در میدان ایستاده‌ام. بیا حرف بزنیم…

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید