چهلمین جشنواره فیلم فجر
معرفی فیلم‌های راه یافته به چهلمین جشنواره فجر

شب طلایی

«شب طلایی»

نویسنده و کارگردان: یوسف حاتمی کیا
تهیه کننده: ابراهیم حاتمی کیا

درباره کارگردان
«شب طلایی» نخستین ساخته بلند یوسف حاتمی کیا است که زمستان سال گذشته جلوی دوربین رفت. حاتمی کیا دانش آموخته سینما با گرایش تدوین از دانشکده سینما و تئاتر است. او تاکنون کارگردانی تعدادی فیلم مستند و داستانی کوتاه و بلند را به عهده داشته است که از جمله می توان به «چشم جنگ»، «ملاقات شیشه ای» و «بازگشت» اشاره کرد.

ترکیب بازیگران
حسن معجونی، یکتاناصر، مریم سعادت، بهناز جعفری، مسعود کرامتی، سوگل خلیق، سینا رازانی، علی باقری، امیر محمدی گروه بازیگران «شب طلایی» را تشکیل می دهند.

داستان فیلم
«شب طلایی» درباره خانواده ای است که در خانه مادربزرگ دور هم جمع شده اند تا جشن تولدی برای او بگیرند. همه چیز خوب پیش میرود تا اینکه داماد خانواده که به دلیل سفر در این مهمانی حضور نداشته سرزده میرسد و شمش طلایش را میخواهد که قبل ها به امانت در خانه مادربزرگ گذاشته بوده است. با یک گشتن ساده متوجه نبود شمش طلا میشوند و این ماجرا آغازگر تنشی بزرگ در بین اعضای خانواده است.

عوامل
مدیر فیلمبرداری: محمد رسولی، تدوین: عماد خدابخش، طراح صحنه: امیرحسین حداد، طراح لباس: گلناز گلشن، طراح گریم: امید گلزاده، صدابردار: امیر نوبخت، صداگذار: علیرضا علویان، موسیقی: پیام آزادی، عکاس: حمید جانی پور

سابقه عوامل و پیش بینی در فجر چهلم
حسن معجونی و یکتا ناصر نقش های اصلی «شب طلایی» را بازی می کنند. معجونی همیشه بازی های استانداردی از خودش به نمایش گذاشته و پیش بینی می شود این اتفاق در «شب طلایی» هم افتاده باشد. یکتا ناصر هم پیش از این برای بازی در «یکی می خواد باهات حرف بزنه» موفق به کسب سیمرغ بلورین شده است. در تیم پشت صحنه «شب طلایی» هم علیرضا علویان، محمد رسولی، عماد خدابخش و امیر نوبخت سابقه نامزدی و دریافت سیمرغ بلورین دارند.

یک دیالوگ از فیلم
خسته نشدی انقدر وصله پینه زدی به این خانواده؟ باز الان هم خون غلیظ‌ تر از آبه ؟!

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید