چهلمین جشنواره فیلم فجر
گزارش نشست مطبوعاتی فیلم «شادروان» در جشنواره فجر

سینا مهراد: این فیلم به هیچ عنوان لوده نیست!

دومین روز از برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر، نشست مطبوعاتی فیلم «شادروان» با حضور عوامل این فیلم و اهالی رسانه و در سالن اصلی برج میلاد برگزار شد.

حسین نمازی کارگردان «شادروان» در مورد فیلمنامه و اینکه فیلمش در چه ژانری ساخته شده، گفت: «فیلمنامه این کار، قصه‌ای منسجم دارد اما در بطن آن خرده روایت‌هایی هم به چشم می‌خورد که اگر وجود نداشت فیلم الکن می‌شد. داستان این فیلم را من در یک روزنامه خوانده بودم و از آن با برداشتی آزاد چنین ایده‌ای را وام گرفتم. پایان فیلم ما کمدی نیست و قواعد کمدی در فیلم رعایت نمی‌شود؛ نهایتا می‌توانم فیلم را ملودرامی شیرین بدانم.»

سینا مهراد نیز درباره تجربه بازی در این فیلم توضیح داد: «روزی که این فیلم‌ به من پیشنهاد شد به این فکر نکردم که این نقش متفاوت است و صرفا به قدرت ریسک عباس نادران و حسین نمازی تحسین گفتم و با خواندن فیلمنامه تصمیم گرفتم در این فیلم ایفای نقش کنم. اما در رسیدن به نقش با چالش خاصی مواجه نبودم.»

او ادامه داد: «این فیلم به هیچ عنوان لوده نیست و با همچین عواملی لودگی جایی در این اثر سینمایی ندارد.»

رویا تیموریان بازیگر پیشکسوت سینما که در این فیلم ایفاگر نقش نازی است، در خصوص کار کردن با حسین نمازی گفت: « فکر می‌کنم این اثر بسیار شفاف، ساده و بدون هیچ پیچیدگی و نقطه‌ای مبهم باشد. این فیلم سینمایی ۹۰ دقیقه مردم را شاداب می‌کند.»

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش اذعان کرد: «مطلب نوشتن درباره فیلم‌ها پیش از اکران‌ آن‌ها در جشنواره آسیب‌زننده است و باید جلوی آن را گرفت. سال‌هاست که این اتفاق می‌افتد که اصلا خوشایند نیست.»

بهرنگ علوی دیگر بازیگر این فیلم  گفت: «من فیلمنامه را در نیم‌ ساعت خواندم و به شدت از آن لذت بردم و کاراکتری که نقشش را ایفا کردم نیز برایم بسیار جذاب بود؛ چون چند سالی از من بزرگ‌تر بود و چنین ماجرایی در فضای رئال و در سینما کمتر به چشم می‌خورد. بازی کردن در این فیلم برایم بسیار جذاب بود و باید بگویم که من شاگرد رویا تیموریان بودم و همبازی شدن با او برایم بسیار شیرین بود.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید