چهلمین جشنواره فیلم فجرسینمای ایران
گزارش نشست خبری فیلم «سه کام حبس»

سامان سالور: تلاش کردیم جنبه دیگری از اعتیاد را به تصویر بکشیم

نشست خبری فیلم «سه کام حبس» عصر امروز با حضور عوامل و بازیگران فیلم در پردیس ملت برگزار شد.

نشست خبری فیلم «سه کام حبس» پس از نمایش فیلم در سینمای اهالی رسانه، با حضور سامان سالور کارگردان، ساسان سالور تهیه‌کننده، مسعود سلامی مدیر فیلمبرداری، مهدی ابراهیم‌زاده صدابردار، غزاله معتمد طراح لباس، سحر شهامت طراح صحنه، محسن تنابنده، پریناز ایزدیار، متین ستوده و سمیرا حسین‌پور بازیگران فیلم و با اجرای محمود گبرلو عصر امروز برگزار شد.

«سه کام حبس» به عنوان فیلم افتتاحیه در سالن اهالی رسانه به نمایش در آمد و نشست آن با یک دقیقه سکوت به احترام جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی شروع  شد.

سامان سالور ابتدا درباره پروسه ساخت این فیلم اجتماعی و همچنین تولید بالای فیلم‌هایی پیرامون اعتیاد در سینمای ایران گفت: «فیلم‌های زیادی با موضوعات اجتماعی ساخته می‌شوند و ساخت این فیلم سه سال زمان برد. تلاش ما بر این بود که جنبه دیگری از اعتیاد و ضربه‌ای که به خانواده می‌زند را به تصویر بکشیم. از نظر من فراگیری اعتیاد در جامعه موضوع مهمی است و امیدوارم این فیلم تلنگری برای این افراد باشد که زندگی خانوادگی‌شان را تباه نکنند.»

او درباره فضای تلخ فیلم و اینکه چرا هیچ امیدی در آن وجود ندارد، بیان کرد: «ما متهم شدیم که چرا هیچ کورسوی امیدی در فیلم نگذاشتید اما کاراکتر زن فیلم همه تلاش خود را برای حفظ زندگی‌اش انجام داد. وقتی در پلان آخر تصویر پاک شدن خالکوبی روی دست نسیم را می‌بینیم به معنای شروع یک زندگی جدید است. در سینما در تلخ‌ترین لحظات نباید کور سو را ببینید.»

سالور در توضیح کمرنگ بودن نقش پلیس در فیلم توضیح داد: «قصه «سه کام حبس» قصه پلیس نبود و بیشتر می‌خواستیم در تار و پود فیلمنامه پلیس نقش پررنگ‌تری داشته باشد.»

محسن تنابنده بازیگر این فیلم درباره بازی خود و همکاری با پریناز ایزدیار برای اولین بار گفت: « من از حضور در این فیلم بسیار لذت بردم. در خصوص تغییر فیلمنامه کمک و ایده‌هایی را دادیم. همکاری با خانم ایزدیار در این فیلم تجربه موفقی بود.»

پریناز ایزدیار نیز درباره بازی در این فیلم تصریح کرد: «تجربه بازی در سه کام حبس و بازی در کنار محسن تنابنده بی نظیر بود. مهمترین ویژگی آقای تنابنده این است که به عنوان یک بازیگر به شدت حواسش به بازیگر روبروی خود است.

او در خصوص فاصله این نقش با دیگر کاراکترهایش اذعان داشت: «من سعی کردم از نقش‌های قبلی خودم فاصله بگیرم. برای شخص من از همه مهمتر تاثیرگذاری و همذات پنداری با تماشاگر است.»

کارگردان «سه کام حبس» در پایان افزود: «تمام آدم‌هایی که مستقیم یا غیرمستقیم از این فیلم تأثیر می‌گیرند مخاطب و هدف این فیلم هستند. امیدوارم مسئولین برای حل مشکل اعتیاد در جامعه کاری کنند.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید