چهلمین جشنواره فیلم فجرسینمای ایران
معرفی فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فجر

«دوزیست»

«دوزیست» / بخش سودای سیمرغ

نویسنده و کارگردان: برزو نیک نژاد
تهیه کننده: سعید خانی
بازیگران: جواد عزتی، هادی حجازی فر، ستاره پسیانی، مجید نوروزی، با معرفی الهام اخوان، با حضور مانی حقیقی و سعید پورصمیمی و پژمان جمشیدی

درباره فیلم
برزو نیک نژاد کارگردانی در سینما را با «ناخواسته» شروع کرد‌. فیلمی که اولین بار در سی و دومین جشنواره فجر به نمایش در آمد و نامزد بهترین کارگردانی در بخش نگاه نو شد. نیک نژاد همزمان با فعالیت در سینما برای تلویزیون هم فعالیت می‌کرد و مجموعه‌ «دردسرهای عظیم ۱و ۲» پرمخاطب‌ترین سریال او در تلویزیون است. نیک نژاد پس از ساخت دو فیلم کمدی «زاپاس» و «لونه زنبور»، حالا با فیلم اجتماعی «دوزیست» به جشنواره فجر آمده است. این فیلم دومین تجربه همکاری نیک نژاد با سعید خانی است.

حاشیه
«دوزیست» از فیلم‌های پربازیگر این دوره است که ترکیب جالبی هم دارد. جواد عزتی و پژمان جمشیدی هر دو قبل از این با نیک نژاد تجربه همکاری داشته‌اند و برخلاف تجربه‌های قبلی‌شان با این فیلمساز، این بار در نقش‌های جدی جلوی دوربین رفته‌اند. سعید پور صمیمی بازیگر پیشکسوت و گزیده کار سینما نیز از نقش‌های مهم این فیلم را بازی می‌کند. نکته مهم دیگر، گریم بازیگران خصوصا هادی حجازی فر است که با ظاهری متفاوت در این فیلم حضور دارد. با وجود اینکه پیش از جشنواره خبرهایی از رایزنی سازندگان «دوزیست» برای اکران پاییزی به گوش می‌رسید، اما در نهایت به این تصمیم رسیدند اولین نمایش فیلم در سی و هشتمین جشنواره فجر باشد. «دوزیست» در آخرین لحظه‌ها به جشنواره فیلم فجر رسید.

شانس موفقیت
همانطور که از اسم فیلم نیک نژاد پیداست خلاصه داستان متفاوتی هم دارد و به نظر می‌رسد با فیلم خاصی رو به رو باشیم. «دوزیست» با ترکیب عوامل حرفه‌ای سینما ساخته شده و شانس زیادی دارد تا در رشته‌های مختلف نامزد سیمرغ شود. تیم بازیگران فیلم از پژمان جمشیدی که پیش از این نامزد سیمرغ بهترین بازیگر شده تا جواد عزتی، مانی حقیقی، سعید پورصمیمی و… هر کدامشان ممکن است در لیست نامزدهای نقش اول و مکمل قرار بگیرند. ضمن اینکه از فیلمنامه «دوزیست» هم نباید غافل شد.
.
.
فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید