چهلمین جشنواره فیلم فجرسینمای ایران
گزارش نشست خبری «روز بلوا»

بهروز شعیبی: هر کدی با جهان خارج از فیلم بی ربط است/ داریوش ارجمند: شعیبی شجاعت داشت که سراغ چنین فیلمی رفت

نشست خبری «روزبلوا» به کارگردانی بهروز شعیبی با حضور عوامل و بازیگران فیلم در سینمای اهالی رسانه برگزار شد.

بهروز شعیبی که این بار سراغ سوژه ای تازه در فیلمش رفته است، ابتدای این نشست گفت: «در ابتدا قصد نداشتیم در مورد روحانیت فیلمی بسازم. ایده اولیه فیلم براساس مشکلات اقتصادی چند سال اخیر در کشور شکل گرفت. هر کدی که در فیلم وجود دارد با جهان خارج از فیلم بی‌ربط است.»

کارگردان «روز بلوا» در مورد شخصیت روحانی فیلم اظهار کرد: «شخصیت روحانی در این فیلم ساده لوح نیست. او هنگامی که در دایره خانواده قرار می‌گیرد و متوجه می‌شود که از اعتمادش سواستفاده شده  دست به اقداماتی می‌زند.»

شعیبی درباره برخی خرده داستان‌ها که فیلم از کنار آنها رد می‌شود، گفت: «در این فیلم با درام طرف هستیم و اگر بیشتر وارد بیان پرونده‌ها می‌شدیم مخاطب از داستان فیلم که بیان روابط بین کاراکترها بود دور می‌شد. ما نمی‌خواستیم پرونده سیاسی را در این فیلم باز کنیم و به قصه‌ی تازه‌ دیگری بپردازیم.»

داریوش ارجمند بازیگر این فیلم بیان کرد: «هرکس در این چندسال در ایران زندگی کرده باشد با این داستان این فیلم درگیر شده است. بسیاری خودسوزی را در بخش‌های مختلف شهر و زندگی شهری در خصوص مشکلات جامعه دیده‌ایم…»

او در ادامه افزود: «چرا یادمان می‌رود بهروز شعیبی به چی تهاجم می‌کند جز حقوق مردم که ضایع شده است؟ او شجاعت داشت که آدم درمانده و مطالبات مردم را نشان داده است»

لیلا زارع درباره شیوه طراحی نقشش در فیلمنامه گفت: «شخصیت راحله در فیلمنامه اینگونه تعریف شده بود که بیشتر از اینکه حرف‌های همسرش برایش اهمیت داشته باشد به حرف‌های پدرش اهمیت می‌داد.»

کارن همایون‌فر آهنگساز فیلم خاطرنشان کرد: «موسیقی فیلم زمان زیادی دارد اما در فیلم حل می‌‌شود. این موسیقی تعمپا به این سمت طراحی شد.»

شعیبی در ارتباط با تصویری که از روحانیت در این فیلم ارائه داده، باد آور شد:« روحانی «روز بلوا» در قم زندگی نمی‌کند و در فضای لاکچری تهران زندگی می‌کند. بنابراین نمی‌توانیم زندگی او را به همه روحانیت مرتبط کنیم.»

عکس ها: مریم رضوی

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید