چهلمین جشنواره فیلم فجر
معرفی فیلم‌های راه یافته به چهلمین جشنواره فجر

بدون قرار قبلی

 «بدون قرار قبلی»

کارگردان: بهروز شعیبی
نویسندگان: فرهاد توحیدی و مهدی تراب بیگی
تهیه کننده: محمود بابایی

درباره کارگردان
«بدون قرار قبلی» ششمین فیلم بلند بهروز شعیبی است که دارای مضمونی اجتماعی بوده و با نگاهی به رمانی از مصطفی مستور نوشته شده است. این فیلم به روابط انسان‌ها در یک جامعه و تعاملات آنان با یکدیگر می‌پردازد. شعیبی در این فیلم نیز مانند ساخته های قبلی خود به سراغ مسائل اجتماعی و فرهنگی روز جامعه رفته است.

ترکیب بازیگران
پگاه آهنگرانی، مصطفی زمانی،‌ الهام کردا و صابر ابر، امین میری‌، حامی ترابی، رضا صابری گروه بازیگران «بدون قرار قبلی» را تشکیل می دهند.

داستان فیلم
«بدون قرار قبلی» در مورد دختری به نام یاسمن است که پس از سال‌ها به دلیل مرگ پدرش به ایران بازگشته است. پسر او دچار اوتیسم است و این مسئله، سفر را برایش دشوار می کند. یاسمین شناختی از پدرش ندارد و بیش از آن میراثی که پدر برایش گذاشته است باعث تعجب او می‌شود. اقامت کوتاه او در زادگاه پدر و دیدار با کسانی‌که پدرش را می‌شناسند او را به درک تازه‌ای از انسان و مفهوم مرگ می‌رساند.

عوامل
مدیر فیلمبرداری: محمد حدادی ، تدوین: عطا مهراد، طراح صحنه: کیوان مقدم، طراح لباس: هدی میرزایی، طراح گریم: فاطمه کمالی – زهرا کمالی، صدابردار: عباس رستگارپور، موسیقی: مسعود سخاوت دوست، صداگذار: علیرضا علویان، جلوه های میدانی: آرش آقابیگ، جلوه های بصری: محمد برادران، عکاس: امید صالحی

سابقه عوامل و پیش بینی در فجر چهلم
ساخته های قبلی بهروز شعیبی همگی در جشنواره فجر مورد توجه داوران قرار گرفته اند و پیش بینی می شود این اتفاق امسال برای «بدون قرار قبلی» هم بیفتد. ترکیب بازیگران فیلم همگی از شانس های نامزدی در جشنواره هستند. کیوان مقدم، فاطمه کمالی، زهرا کمالی، علیرضا علویان، مسعود سخاوت دوست، آرش آقابیگ، محمد برادران و عباس رستگارپور نیز در تیم پشت صحنه پیش از این سابقه نامزدی و دریافت سیمرغ بلورین را داشته اند.

یک دیالوگ از فیلم
صدری: من می‌خوام حتما یه سر به اون خونه بزنید؛ پیشنهاد می‌کنم.
یاسمین: ممنون از پیشنهادتون ولی من فرصت ندارم.
صدری: سی سال نبودین؛ بعد از سی سال بی خبری فرصت ندارید برید ببینید پدرتون براتون چی ارث گذاشته؟
.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید