چهلمین جشنواره فیلم فجر
در نشست رسانه‌ای «شب طلایی» عنوان شد

ابراهیم حاتمی‌کیا: من در این فیلم فقط یک اسم هستم

به گزارش فیلم نیوز، یوسف حاتمی کیا که با اولین فیلمش در چهلمین جشنواره فجر حضور دارد، در نشست خبری «شب طلایی»، در مورد همراهی پدرش برای ساخت این فیلم عنوان کرد: «راستش فرزند ابراهیم حاتمی کیا بودن افتخار بزرگی است‌؛ چه به این عنوان که ایشان فیلمساز و چه به عنوان اینکه پدرم هستند، برای من افتخار آفرین است.»

او در ادامه یادآور شد: «واقعیت این است که قدم اول این فیلم با اویس طوفانی و بهراد مهرجو شکل گرفت و چون کارت تهیه کنندگی نداشتیم برای همین نزدیک‌ترین فرد، پدرم بود که کارت تهیه کنندگی داشت. ایشان هم خیلی مهربانانه قبول کرد و خدا را شکر فیلمنامه را دوست داشت. پدرم خیلی آدم صریح الکلامی است، اگر کاری را دوست نداشته باشد خیلی صاف و پوست کنده نظرش را می‌گوید. کمااینکه قبلا هم تقریبا نیمی از طرح‌هایی که به او داده بودم را خیلی مودبانه گفت بهتر است آن‌ها را بیرون بیندازم! اول از همه ممنونم که به من و گروهم بسیار اعتماد کرد و سعی کرد که من استقلالم را حفظ کنم. پدرم فقط دو بار سر صحنه آمدند و از دور ما را هدایت کردند.»

اما ابراهیم حاتمی کیا که به گفته خودش به دلیل ابتلا به کرونا نتوانست در این نشست حضور پیدا کند، به صورت تلفنی روی خط آمد و گفت: «من در این فیلم تنها یک اسم هستم و کارها توسط اویس طوفانی و بهراد مهرجو تهیه شده. من نمی‌توانستم کار را ادامه دهم زیرا جهان من با این فیلم متفاوت است و خوشحالم که یوسف، جهان خودش را به تصویر کشید. به اعتقاد من فیلمسازان اول باید فیلمنامه خودشان را بنویسند، چون باید یاد بگیرند. امیدوارم رفتارها با این فیلم مهربانانه باشد.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید