نمایش خانگیویدیو
به بهانه پایان فصل اول «هم گناه»

مروری بر کارنامه هنری محسن کیایی

  • محسن کیایی در سال‌های اخیر با بازی در فیلم‌هایی همچون «آستیگمات» و «ماجرای نیمروز: ردخون» ثابت کرده بازیگری محدود به یک ژانر یا صرفا بازیگر گیشه نیست و به تنوع نقش در کارنامه‌اش اهمیت می‌دهد.

او کارش را در سینما با فیلم‌های «بعد از ظهر سگی»، «ضد گلوله» و «خط ویژه» شروع کرد. سال‌های نخست فعالیتش در سینما، بیشتر برای بازی در نقش‌های کمدی به سراغ او می آمدند.

در سال ۹۳ با نقش طلبه‌ سریال «پرده نشین» مورد توجه مردم قرار گرفت. روحیه طنز و پرنشاط شخصیت او، به دیده شدن این نقش کمک زیادی کرده بود. او پس از این سریال، با یک پیشنهاد مهم از طرف برادرش مواجه شد: بازی در «عصر یخبندان» که نامزد نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شد.

کیایی در طول سال‌های فعالیت خود با ستاره‌های مطرح سینمای ایران همکاری کرده است: از هدیه تهرانی، پرویز پرستویی، بهرام رادان تا محمدرضا گلزار، امین حیایی و حامد بهداد. بازی‌‌اش مقابل این بازیگران به چشم آمده و تلاش کرده نقشش زیر سایه آنها قرار نگیرد.

اما متفاوت ترین و شاید جدی ترین نقش در کارنامه محسن کیایی، «آستیگمات» مجید رضا مصطفوی است: مرد دائم الخمری که در زیر زمین خانه اش زالو پرورش می‌شود. محسن کیایی با این فیلم ثابت کرد نه تنها در کمدی بلکه در فیلم‌های جدی هم می تواند ستاره باشد.

با اینکه در فیلم‌های «لونه زنبور» و «بارکد» صرفا می‌توانست به بازیگر فیلم‌های گیشه بدل شود اما توانایی‌ بازی در کارکترهای جدی، باعث شد فیلمسازهای اجتماعی نیز روی او بیشتر حساب کنند.

کیایی سال گذشته با فیلم «مطرب» جزو پولساز ترین بازیگران سینمای ایران بود. برادران کیایی پس از این موفقیت در سینما، زمستان ۹۸ سریال «هم گناه» را وارد شبکه نمایش خانگی کردند. سریالی که در فصل اول بیشترین میزان رضایتمندی مخاطبان را در سامانه های وی او دی بدست آورد.

او در «هم گناه» شمایل یک جوان سرخوش با شیطنت‌هایی خاص را بازی می‌کند که شیوه ارتباطش با زیبا (هدیه تهرانی) به لحظات جذاب و تماشایی سریال بدل شده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید