سینمای ایرانویدیو
مرور موفقیت‌های بازیگران دوره سی و نهم

محسن تنابنده با «روزی روزگاری آبادان» در جشنواره فیلم فجر

فیلم نیوز: بعد از پرویز پرستویی، محسن تنابنده دومین بازیگر مردی است که موفق به دریافت تعداد بیشتری جوایز از جشنواره شده.

محسن تنابنده نویسنده، بازیگر و کارگردان سینما تا کنون ۴ جایزه از دوره‌های مختلف فجر کسب کرده است. البته موفقیت‌های تنابنده در جشنواره فجر تنها منوط به بازی‌هایش نیست؛ او در دو دوره برای فیلم‌های «استشهادی برای خدا» و «قسم» کاندید دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه شد.

اما اولین سیمرغ تنابنده در فجر، به بازی در فیلم «استشهادی برای خدا» اختصاص دارد. بازی خوب و تاثیرگذار او در نقش روحانی، هیات داوران جشنواره بیست و ششم را بر آن داشت تا یکی از جوایز مهم این دوره را به این بازیگر با استعداد اهدا کنند.
.
محسن تنابنده در دوره بیست و هشتم توانست برای دو نقش متفاوت در فیلم «سنگ اول» و «هفت دقیقه تا پاییز» سیمرغ نقش اول مرد را به دست آورد.

در دوره بیست و نهم، یکی از دوره‌های طلایی جشنواره به لحاظ فیلمسازی و بازیگری، تنابنده برای «ندارها» و شهاب حسینی برای «جدایی نادر از سیمین» هر دو دیپلم افتخار مکمل را دریافت کردند.

اما سومین سیمرغ تنابنده در فجر به بازی در فیلم «فراری» اختصاص دارد. او در دوره سی و پنجم سیمرغ نقش اول را برای در فیلم علیرضا داوودنژاد کسب کرد.

محسن تنابنده امسال پس از بازی در فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی موفق به بازی در «روزی روزگاری آبادان» نخستین ساخته سینمایی حمیدرضا آذرنگ شد. او که سال گذشته با فیلم «سه کام حبس» در بخش مسابقه حضور داشت امسال با فیلم آذرنگ به جشنواره می اید.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید