نمایش خانگی
رفتار عجیب مدیرعامل انجمن سینمای دفاع مقدس درباره جدیدترین ساخته نرگس آبیار

«سووشون» و ادعایی که بلافاصله پس گرفته شد

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس که چند روز پیش اعلام کرده بود «سووشون» به کارگردانی نرگس آبیار از تولیدات این انجمن است، بعد از تکذیب این مسئله توسط روابط‌عمومی سریال، حرفش را تغییر داد و گفت «سووشون» پروژه‌ای خصوصی است و انجمن سینمای انقلاب مثل سایر آثار، فقط از آن حمایت لجستیکی کرده است.

به گزارش فیلم‌نیوز، سیدمحمد حسینی، مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در نشست جشنواره مقاومت گفته بود: «فیلم-سریال «سووشون» به کارگردانی نرگس آبیار با تم ضد انگلیسی را در دست تولید داریم.»

بعد از انتشار صحبت‌های حسینی در این زمینه، اظهارنظرهای مختلفی پیرامون این ادعا شکل گرفت و نهایتا امروز روابط‌عمومی سریال «سووشون» در خبری که در اختیار رسانه‌ها گذاشت این مسئله را تکذیب کرد.

در خبر روابط‌عمومی سریال آمده بود: «انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در تولید و سرمایه‌گذاری پروژه «سووشون» هیچ نقشی نداشته و خبرهای منتشرشده در این مورد کاملاً کذب است.»

در این تکذیبیه همچنین روی مستقل بودن این پروژه تاکید شده بود: «پروژه «سووشون» به‌طور کامل با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با همت، تلاش و ممارست شبانه روزی عوامل سازنده آن در حال تولید است.»

بعد از انتشار این تکذیبیه روابط عمومی، سیدمحمد حسینی هم در گفت‌وگو با مهر، حرفش را پس گرفت و گفت: «واقعیت این است که پروژه «سووشون» یک پروژه کاملاً خصوصی است و ما به‌عنوان انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، مانند هر پروژه بزرگ دیگری، از این سریال هم حمایت کرده‌ایم»

او توضیح داد منظورش از در دست تولید داشتن سریال «سووشون»، امکاناتی است که در اختیار تمام پروژه‌های اینچنینی قرار می‌گیرد. در همین زمینه هم گفت: «بنیاد فرهنگی روایت براساس وظیفه ذاتی خود، از همه آثار فاخر و ملی در حوزه سینمایی و سریال به‌صورت مستمر حمایت می‌کند. کمااینکه بخش‌هایی از سریال‌های بزرگ و فاخری همچون سریال حضرت موسی (ع) و حضرت سلمان (ع) در شهرک دفاع مقدس و با حمایت لجستیکی ما در حال تولید است. طبیعتاً در همین راستا، حمایت لجستیکی از اثر فاخر «سووشون» هم در قالب تأمین تجهیزات و بخش‌هایی از لوکیشن که در شهرک دفاع مقدس انجام می‌شود، داشته‌ایم.»

«سووشون» براساس رمان مطرح سیمین دانشور، به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی، فروردین امسال در شیراز کلید خورد و کماکان تولید آن ادامه دارد. بهنوش طباطبایی، میلاد کی‌مرام، سام درخشانی و … از جمله بازیگران این سریال هستند. قرار است نسخه سینمایی این سریال هم تولید شود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید