نمایش خانگی
با توقف پخش سریال شبکه مخفی زنان حواشی مختلفی پیرامون آن شکل گرفته است

افشین هاشمی: عزمشان را جزم کرده‌اند شبکه مخفی زنان را پاره‌پاره کنند

توقف پخش سریال «شبکه مخفی زنان» باعث ایجاد حواشی مختلفی درباره این سریال شده. هنوز مشخص نیست دلیل اصلی عدم پخش قسمت پانزدهم چیست اما افشین هاشمی، کارگردان سریال درباره سخت‌گیری‌ها و سانسورهای آن توضیحات داده و گفته تمام عزمشان را جزم کرده‌اند برای پاره‌پاره کردن سریال.

به گزارش فیلم‌نیوز، افشین هاشمی، کارگردان «شبکه مخفی زنان» در گفت‌وگو با ایلنا درباره سانسورهای عجیب این سریال گفته: «با سانسور قطعا مواجه هستیم. باورتان می‌شود حزب نازی، موسیلینی، استالین و نام‌هایی از این دست جزو مواردِ سانسور باشند؟! باورتان می‌شود کلمه‌ی مظلوم جزو موارد سانسور باشد، همچنین هیولای قلعه‌ی سنگباران؟»

او توضیح داده تا پیش از اتفاقات اخیر، این سریال با کمترین سانسور محتوایی پخش می‌شده اما حالا سخت‌گیری‌ها بیشتر شده است. در این باره گفته: «دو یا سه مورد سانسور بود که من را آزار داد، یکی از تیتراژ سریال که علی‌رغم آنکه تک‌خوانیِ زن نبود، تک‌خوانیِ زن می‌شنیدند و اجازه ندادند. ولی دیگر موارد چندان آزاردهنده نبود. اما در روزهای اخیر انگار تمامِ عزم‌شان را جزم کرده‌اند برای پاره پاره کردنِ سریال و نمی‌دانم چه اتفاقی قرار است برای «شبکه مخفی زنان» رخ دهد.»

هاشمی درباره اینکه زنان این سریال تا حدودی کم‌هوش به نظر می‌رسند توضیح داده: «با مرور شخصیت‌های زنِ «شبکه مخفی زنان» می‌بینید که همه‌شان هوش و استقلال دارند. نمک کمدی را نباید با کم‌هوشی اشتباه بگیریم، این ویژگی در مردان سریال هم وجود دارد. درباره زنان به عنوان مثال به همسر اول زنبورکچی اشاره می‌کنم که تمام اعتبار مرد از او به دست آمده، زن دوم فردی خرافاتی است که باید در قسمت‌های بعدی بیشتر با او آشنا شویم، زن سوم یک زن مستقل است و عطاری‌اش را اداره می‌کند و زن چهارم هم کسی است که بین برادرانش مستقل و قدرتمند است.»

او گفته زنان ایرانی در هر دوره‌ای مورد ظلم واقع شده‌اند اما بسیار قوی هستند و حرف سریال هم همین است: «در تاریخ کشور ما حقوقِ زنان در مواردی موردِ ظلم واقع شده؛ از مواردی چون طلاق و حق تحصیل و غیره… با این حال و با وجودِ این شرایط از قدرت درونی زنان‌مان کاسته نشده؛ زنان ایرانی بسیار قوی هستند و این قدرت آن‌ها را وارد جنگی کرده که اگر به پیروزی برسد دراماتیک است و اگر به شکست، تراژیک. اصولاً موقعیتِ انسان مورد ظلم واقع شده دراماتیک است و طبیعتاً سینما هم به این فضای دراماتیک توجه داشته است.»

حالا باید منتظر باشیم و ببینیم آیا قسمت پانزدهم شبکه مخفی زنان هفته آینده منتشر می‌شود یا حواشی که درباره آن شنیده می‌شود واقعیت دارد و به این زودی‌ها خبری از سریال نمی‌شود؟

فیلم‌نیوز

2 دیدگاه

  • آقای افشین هاشمی، مشخص است وقتی در یک نظام توتالیتر اثرهنری تولید می کنید، هر کلام و هر حرکتی را ضد خود تعبیر می کنند . شما اولین و آخرین هنرمندی نیساید که اثرش سانسور می شود .این را باید قبل تر ها می دانستید.

  • فیلمساز می خواهد در اثزش از حقوق پایمال شده زنان ایرانی بگوید آن وقت اجازه پخش آواز زن حتی وقتی با صدای مرد همراه است را در تیتراژ سریال نمی دهند .
    والله من اگر جای افشین هاشمی بودم ، شخصا پخش سریال را متوقف می کردم چون بزرگترین توهین به اثری که داعیه دفاع از حقوق زنان را دارد ، همبن است .

دیدگاهتان را بنویسید